12 Mayıs PTS Soruları ve Cevapları

12 Mayıs PTS Soruları ve Cevapları

12 Mayıs Perşembe günü yapılan Seviye Tespit Sınavı’nın soruları ve cevapları burada. 6. sınıf, 7. sınıf pts soru ve cevapları, çözümleri.

12 Mayıs Seviye Tespit Sınavı (PTS) sorularının cevaplarını hangisoru.com sizler için hazırladı. Ayarlayabildiğimiz derslerin soruları ve cevapları, çözümleri aşağıdaki bağlantılar üzerinden ulaşılabilinir.

12 Mayıs Perşembe günü yapılan PTS sınavı 6. sınıf ve 7. sınıf öğrencileri için yapıldı. Bu sınavda tek bir kitapçık üzerinden 6 derse ait sorular soruldu ve her dersten 15 soru yer aldı. Toplamda 90 soru ve 90 soruya karşılık 120 dakika süre verildi.

Türkçe, matematik din kültürü ve ahlak bilgisi, fen bilimleri, sosyal bilgiler ve yabancı dil ingilizce soruları ve cevaplarını aşağıdaki bağlantı üzerinden paylaştık.

pts-12-mayis-cevaplari-akitapcigi

pts-12-mayis-cevaplari-b-kitapcigi

 pts-12-mayis-7.sinif-cevpalari-a-kitapcigi

pts-12-mayis-7.sinif-cevaplari-b-kitapcigi

Share This Post

138 Responses to "12 Mayıs PTS Soruları ve Cevapları"

 1. kanka daha demin rezil olmamak için kuzenim dedim o bendim senin ne işin var kanka burda senin ders çalışıyo olman lazım değil mi

  Reply
  1. 14. soruda söylenmek fiili için D ŞIKKINDA basit yapılı fiil diyor. Söyle-mek’ten söylen-mek fiilden fiil yapan yapım eki aldığı için türemiş yapılı fiil olması gerekiyor. Soru doğru.

   Reply
  1. şeymacım hayır çünkü m ve n de zaten hızlı ayriyeten bir hıza gerek yok ama L de daha alçaktan daha yükseğe çıkılması gerekiyor onun için orada hız gerekli canım

   Reply

TEPKİ VER - Yorum YAP.