2012-2013 Öğretmen Atamaları Senaryoları

2012-2013 Öğretmen Atamaları Senaryoları

Son günlerde artan öğretmen atamaları tartışmaları akıllara yine atama olacak mı? Şubat ataması yapılacak mı? Sorularını ve Şubat ataması beklentilerini getirmeye başladı. Geçenlerde izlediğim 32. Gün programında gördüğüm şu “malesef” : Hükümetin öğretmen atamaları için yetersiz kadro ayırmasının açıklamasını yapmak için birkaç yetkili çıkıyor, atanamayan ve binbir sorunu olan öğretmenler kısa bir süre diliminde kendilerini ifade etmeye çalışıyorlar. Sonuca baktığımızda elle tutulur gözle görülür bir şey yok “malesef” .

Yine çok yakın bir gelişme de Bakan Kılıç ile yaşandı. Gittiği üniversitede tarih öğretmenliği okuyan bir öğretmenin: ” Bakanım atanmak istiyoruz.” sözüne karşılık Bakan Kılıç: Devlet her mezunu atamak zorunda değil sözüyle karşılık verdi.

Öğretmenin: O zaman almasınlar sözüne karşılık Bakan o zaman gitmesinler dedi ve üstüne “Benimle polemiğe girme.” diyerek konuyu kapatmak istedi.

Ağustos atamasında yapılan 40 binlik atama şubat atamasının yapılmayacağına bir işaret olarak gösterilebilir. Özellikle bakanın ve bakanlık çalışanlarının açıklamaları bir sonraki sınava kadar atama yapılamayacağı yönünde.

Şimdiye kadar yapılan açıklamalar bir önceki seneleri de göz önüne alırsak zamanı gelinceye kadar her an her şey olabiliyor. Ama şu anda yapılan açıklamalar öğretmenlerimiz için pek de iç açıcı görünmüyor malesef.

Zaman var, gelişmeleri takip ediyoruz.  Fakat biz takip ediyoruz.. Sizlerin daha fazlasını yapması lazım!

 

Share This Post

TEPKİ VER - Yorum YAP.