2013 YGS Sonuçları Açıklandı

2013 YGS Sonuçları Açıklandı
2013 YGS Sonuçları
2013 YGS Sonuçları

YGS Sonuçları bugün itibarı ile açıklandı. YGS sonuçlarından ortaya çıkan tabloya bakıldığında en başarılı il Ankara en başarısız il ise Hakkari oldu. Birinciler Ankara ve İstanbul’dan üç öğrenci bütün türlerde tam puan alarak 500 puanla birinci oldular.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nden (ÖSYM) yapılan açıklamada, 24 Mart 2013 tarihinde yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavına (2013-YGS) girerek sonuçlarını bekleyen 1 milyon 805 bin 125 aday ve ailelerinin heyecanlı bekleyişini en kısa sürede bitirebilmek amacıyla tüm ÖSYM personelinin sınavın yapıldığı tarihten bu yana 24 saat büyük bir özveri ile çalışarak sınav sonuçlarını 1 Nisan 2013 tarihinde açıklama aşamasına getirdiği belirtildi.

ÖSYM Başkanı Ali Demir, YGS ile ilgili basın toplantısı düzenleyerek, 2013 sınav sonuçlarının açıkladı.

Demir yapılan teknolojik çalışmalar sonucu bu yıl YGS sınavının erken açıklandığını belirtti. Demir, sınavda, Ankara TED Koleji Vakfı Özel Lisesi’nden Zeynep Nur Karagöz, İstanbul Lisesi’nden Hümeyra Çolak ve Kadıköy Anadolu Lisesi’nden Irmak Öziskender’in tüm puan türlerinde 500 puan alarak birinci olduğunu açıkladı

Demir, 2013 yılında yapılan YGS’de 8 bin kişinin ‘O’ aldığını, 234 adayın sınavının da geçersiz sayıldığını, sınavın sorunsuz ve kurallara uygun gerçekleştiğini belirtti. Demir, “Şeffaf ve kayıt altındayız. Çağdaş teknolojileri kullandık. Değişik nedenlerle sınavı geçersiz sayılanlar oldu. Sınav sorunsuz ve kurallara uygun gerçekleşti. Kullanılan kalem silgilerin bile kalitesi yükseltildi” şeklinde konuştu.
YGS Sonuçlarıyla ilgili istatistiki bilgiler:
Ygs il bazında başarı sıralaması
YGS İllerin Başarı Sırası

Share This Post

TEPKİ VER - Yorum YAP.