2015 yılının Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmleri!

2015 yılının Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmleri!

2015 yılında yayınlanan filmler içinde kendisinden en çok bahsedilen filmleri sizler için derledik. 2015 yılında birbirinden farklı alanlarda her sene olduğu gibi pek çok film çıktı.

Bu filmler arasında öyle filmler var ki seyirciden tam not aldı. İşte 2015’in en çok izlenen, imdb tarafından da oldukça yüksek puan alan filmler listesi.

2015 filmleri içerisinde gerek yüksek puan almış gerekse izleyiciler tarafından büyük beğeni toplamış filmleri listelemeye çalıştık.

Şimdiden iyi seyirler.

 Cinderella (2015 imdb: 7.1) cinderella-sinderella

Babasından ummadığı bir anda uzak kalan, Kendisini zalim üvey anne ve kız kardeşiyle baş başa bulur. Hayata karşı umudunu kaybeden Ella’nın kaderi cesur bir yabancıyla karşılaştıktan sonra değişmeye başlayacaktır.

 Home  (2015 imdb: 6.7) home-evim

Kendi halkına kaçmaya çalışan kıza yardım etmek isteyen allien tüm engellemelere rağmen kıza yardım etmek ister. Peki bu mücadele nasıl sonuçlanacaktır? (94 dakika.)
Yönetmen: Tim Johnson
Oyuncular: Jim Parsons, Rihanna, Steve Martin, Jennifer Lopez (2015 filmleri izle)
  Kuralsız – İnsurgent Filmi (2015 – imdb: 6.4) kuralsiz-filmi

Beğeniyle izlenen ve her anı macera kokan filmimizin kahramanlarının bu seride de düşmanları değişmiyor. İnsanların farklı farklı karakter kategorilerine sahip oldukları bu dünya acaba gerçek bir dünya mı? Sonunda seyirciyi sürpriz bekliyor.

Yönetmen: Robert Schwentke
Oyuncular: Shailene Woodley, Ansel Elgort, Theo James, Kate Winslet

Tomorrowland – Yarının Dünyası (2015) (imdb 6.5) tomorrowland-filmi

Tomorrowland, gelecekle ilgili yaratıcı bir film örneği. George Clooney’in yer aldığı bu film bilim kurgu sevenler için oldukça keyif verici bir film. Böyle bir dünya olmasını gerkçekten isteyeceksiniz.

Yönetmen: Brad Bird
Oyuncular: George Clooney, Britt Robertson, Hugh Laurie, Raffey Cassidy

İnside Out – Ters Yüz – (imdb: 8.5) inside-out

Genç Riley, eski yaşantısını bırakarak yeni bir şehre, San Fransisco’ya taşınır. Burada yeni maceralar onu beklemektedir. İMDB’den oldukça yüksek puan alan İnside Out’u biz de izlemenizi öneriyoruz.

Yönetmen: Pete Docter, Ronnie Del Carmen
Seslendirenler: Amy Poehler, Bill Hader, Lewis Black, Mindy Kaling

Chappie (2015 – imdb: 6.9) chappie-filmi

Yakın gelecekte, suç mekanizmasını çökertmen için yeni bir yöntem bulunur ve bu işler artık bu görev için tasarlanmış robotlarındır. Fakat içlerinden biri farklı bir yazılımla düşünebilme yeteneğini kazanır ve işler değişmeye başlar. Şimdiden iyi seyirler. (120 dakika)

Yönetmen: Neill Blomkamp
Oyuncular: Sharlto Copley, Dev Patel, Hugh Jackman, Sigourney Weaver

Mad Max – Fury Road – Çılgın Max – (2015 – imdb: 8.2) 

mad-madx-fury-road

İnsanlığın susuzlukla sınandığı bir dönemde, zor durumda kalan kadınlar, geçmişten kalan anılarıyla mücadele etmek zorunda kalan bir serseri olan Max’in yardımıyla zorba bir hükümdara karşı mücadele edeceklerdir. Aksiyonun hiç eksilmediği bu filmi seveceksiniz.

Yönetmen: George Miller
Oyuncular: Tom Hardy, Charlize Theron, Nicholas Hoult, Zoë Kravitz

Avengers: Age of Ultron (2015 – imdb: 7.7) – Yenilmezler – Ultron Çağı Avengers Age of Ultron (2015)

Tony Stark and Bruce Banner’ın her ne kadar insanlık yararına yapmaya çalıştıkları bir çalışma olsa da sonucu istedikleri gibi gitmedi. Sonuç olarak her zamanki gibi kahramanlarımızı oldukça zorlu bir görev daha beklemektedir.

Yönetmen: Joss Whedon
Oyuncular: Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth

Kingsman: The Secret Service (2014 – imdb: 7.7) kingsman-secret-service

Temel prensipleri gizlilik olan bu örgüt, dünyanın yararına, küresel suç örgütlerinin faaliyetlerini önlemek için uzun süredir faaliyetlerini sürdürmektedirler. Fakat bu örgütün geleceği ve dünya nüfusunun büyük bir bölümünün geleceği tehlike altındadır. Kendi seçiminden ötürü bu örgüte giremeyen bir gencin durumu düzeltmek için verdiği mücadele acaba nasıl sonuçlanacak?

Yönetmen: Matthew Vaughn
Oyuncular: Colin Firth, Taron Egerton, Samuel L. Jackson, Michael Caine

Furious 7 – Hızlı ve Öfkeli 7 (2015 – İMDB: 7.4) furious-7-hizli-ve-ofkeli-7

Bu yılın en çok izlenen filmlerinden birisi de hiç kuşkusuz Hızlı ve Öfkeli 7 oldu. Kadrosunu oldukça genişleten bu seride heyecan ve adrenalin izleyicileri hiç bırakmıyor. (137 dakika)
Yönetmen: James Wan
Oyuncular: Vin Diesel, Paul Walker, Dwayne Johnson, Jason Statham
Herkese İyi Seyirler, HangiSoru.com

Share This Post

Post Comment