4,5G İnternet İle Faturalarınız Kabarmasın!

4,5G İnternet İle Faturalarınız Kabarmasın!

4,5G’nin Türkiye’de hizmete girmesiyle birlikte mobil ortamda daha hızlı internet imkanıyla karşılaşan kullanıcıların faturalarına dikkat etmesi gerekmektedir.

Telefonun internetinden izlediğiniz videolara dikkat edin.

4,5G ile birlikte videolar, müzikler daha hızlı yüklenecek ve bu da video izleme oranını artıracak gibi gözüküyor. Tabi videonun da internet paketini en çok tüketen etken olduğunu hatırlatmak da fayda var.

4.5 G’den yararlanabilmek için telefonunuzun ve SIM kartınızın destekliyor olması gerekiyor. SIM kartınız eski ise kullandığınız operatörün bayisine giderek 4.5 G uyumlu yeni SIM kartla ücretsiz değiştirebiliyorsunuz.

Belirli sınıflandırmalara dayanan 4.5 G uygulaması bu kategoriler internet hızını belirleyecek. ‘CAT’ olarak isimlendirilen kategorilerde indirme hızları, CAT 4 sınıfında 150 mbps, CAT 6’da 200 mbps, CAT 9’da ise 450 mbps şeklinde olacak.

VİDEO TÜKETİMİ ARTACAK
Uzmanlar, hızlı veri transferinin, internet paketinin daha çabuk bitmesine neden olacağını belirterek kullanıcıları uyarıyor. Her ne kadar GSM operatörleri kampanyalarla önlem almaya çalışsa da 4.5 G, kullanıcıların ödediği fatura miktarında da artışa sebep olacak. Hızlı internet, telefonların şarjını da daha hızlı tüketecek.

Share This Post

TEPKİ VER - Yorum YAP.