ALES Puan Hesaplama

ALES Puan Hesaplama

Merhaba arkadaşlar özellikle yüksek lisans yapmak isteyen adayların girmiş olduğu bir sınav olan ALES için kullanmış olduğum ales puan hesaplama motorunu sizlere de önermek istiyorum. Daha önceki netlerimi yazdığım zaman çok ufak bir oynama ile birlikte oldukça güvenilir sonuçlar vermekte.

ALES Puan Hesaplama Nasıl Yapılır?

Puanınızı hesaplamak için yapmanız gereken tek şey, doğru ve yanlışlarınızı girmek. Bundan sonrasını kendisi hallediyor. Konuyla ilgili aklınıza takılan soruları da belirtilen yazı altındaki yorum alanında sorarak yetkili uzmanlardan cevap alabilirsiniz.

Belirtilen boşluklara doğru ve yanlışlarınızı yazıp hesapla butonuna bastıktan sonra puan hesaplama motoru sizlere sözel 1 ve sözel 2 ile sayısal 1 ve sayısal 2 ales puanınızı hesaplar ve gösterir.

ALES ile ilgili birbirinden farklı makale ve bilgilendirici kaynak yazılara da belirttiğim adreste ulaşabilirsiniz. Bu hesaplama motoru üzerinden sayısal ve sözel netlerinizi girin, motor sizlere gerçeğe en yakın hesaplamayı yaparak sonuçları söylesin.

ALES Puan Hesaplama Sonuçları Neden Yıllara Göre Farklı?

Puan sonuçları +/- 2 gibi bir puan değişkenliğine sahiptir. Bu sonuçların farklı olmasının sebebi ise yıllar arasındaki standart sapma değerinin birbirinden farklı olmasından kaynaklanmaktadır. 2014 ALES puanınızda yapmış olduğunuz aynı net sayısı 2015 ALES’te farklı yönde bir puan getirecektir. Bunun sebebi de belirttiğimiz gibi yıllara göre değişkenlik gösteren standart sapmadır. ALES sonbahar dönemi ve ilkbahar dönemi sınavları olmak üzere yılda iki defa yapılmaktadır. 2016 ALES puan hesaplamanızı aşağıda sizlere verdiğim bağlantı üzerinden kolayca yapabilirsiniz.

ALES Puan Hesaplama için TIKLAYIN.

Share This Post

TEPKİ VER - Yorum YAP.