Asker Öğretmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Asker Öğretmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır?

asker-ogretmenAsker öğretmenlik yapmak isteyenler, asker öğretmen başvurusu nasıl yapılır? Bu yazıda onu belirttik.  Asker öğretmenlik başvurusu nerden yapılır? Asker öğretmen başvurusu nasıl yapılır?

Asker Öğretmen Başvurusunun Yapılışı:

Askerliğini öğretmen olarak yapmak isteyenler Haziran döneminde bulundukları il/ilçe milli eğitim Müdürlüklerinden Kendileri adına düzenlenmiş Ek-A belgesi almalıdırlar. Ek-A ilk şartta diyebiliriz. Çünkü Ek-A sizin halen Milli Eğitim Bakanlığı Kadrolarında Öğretmen olarak görev yaptığınızı ispatlayacağınız belgedir. Bu belge Alındıktan sonra Kendi askerlik şubenizde askere gitmek istediğinizi Temmuz 10 ile Temmuz 25 tarihleri arasnda bildirmeniz gerekmektedir.
Buradaki işlem çok önemlidir yapılan bir hata asker öğretmenlikten yararlanamamanıza neden olabilir.
Ek-A belgeniz,diploma fotokopiniz, gibi belgelerinizle askerlik şubenize gidip bir form doldurmanız gereklidir.
bu formda Medeni haliniz Askerlik ile ilgili alanlarda sahip olduğunuz sertifikanız (balık adam, İngilizce vb) Gazi yada şehit yakınınızın olup olmadığı komando olarak askere gitmek isteyip istemediğiniz ve en önemli kısmı Askerliğinizi ne olarak yapmak istiyorsunuz sorusu altındaki öğretmen olarak kutucuğunu şaretlemeniz gerekli. bu işlemler yapıldıktan sonra hazırladığınız bu belgeler ve doldurduğunuz bu form bir zarf ierisine koyulur mühürlenir ve kendi bölgenizdeki kolordu komutanlığına sınav için sevk edilirsiniz. Sınava giderken bu zarfıda yanınızda götürmeniz gerekli çünkü tüm belgeleriniz bu dosya içinde doldurduğunuz form ayrıca sizin sınavda kulanacağınız optik cevap ağıdı olacak.

Share This Post

TEPKİ VER - Yorum YAP.