Askere Hangi Aylarda Gidilir? Celp Dönemleri Ne Zaman?

Askere Hangi Aylarda Gidilir? Celp Dönemleri Ne Zaman?

hangi-aylarda-askere-gidilirAskere hangi ayda gideceğim? Askere ne zaman gideceğim? Askere hangi celp döneminde gideceğim? 97liler, 98’liler ne zaman askere gidecek?  Askerlik celpleri.

Askere gideceksiniz ve hangi aylarda askere gidilir? konusunda bilgi almak istiyorsanız aşağıda yazmış olduğumuz Askere ne zaman gideceğim? Askere ne zaman gidilir? Askerliğe hangi aylarda gidilir? temelli sorulara cevap verdiğimiz yazımız yardımcı olacaktır.

Askere ne zaman gideceğinizi tam olarak bilmeniz için ilk başta bilmeniz gereken temel konu celp döneminizle ilgilidir. Celp dönemleri 4’e ayrılır ve celp ya da tertip olarak adlandırılır. 1. Terip Şubat, 2. Tertip Mayıs, 3.Tertip Ağustos, ve 4. Tertip Kasım ayıdır.

2016-2017 Askerlik celp dönemleri listesini görmek için: TIKLAYIN.

Listeden hangi şehirden kaç askerin askere alınacağını görebileceksiniz. Listede memleketinize bakarak hangi celp döneminde askere gideceğinizi görebilirsiniz. Fakat nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, yorum atarak yaşınızı ve doğum gününüzü belirtin biz size hangi yıl hangi ay askere gideceğim sorunuzu yanıtlayalım.

Varsayalım ki tecillisiniz ve tecilinizi bozdurdunuz. Tecilinizi bozdurduktan sonraki celp döneminden sonraki gelen celp döneminde askere gidersiniz.

49 yorum "Askere Hangi Aylarda Gidilir? Celp Dönemleri Ne Zaman?"

 1. 02.02.1997 doğumluyum ve şubatta muayne oldum 2 ci muayne o yarisinda bide erken gidiş istedim mayısta ama olmadı ne zaman giderim aceba

  Cevap yaz
  1. Subat 2018de gidisler baslaycktir 98 dogunlular fakat memlkete gore celp yani ay belirlenecektir simdiden en yakin askeri subeye gidip muane olmaniz gerekiyor 98 dogumlu kardeslerim

   Cevap yaz
  1. En yakın askerlik şubesine gidip tecilinizi kaldırmak istediğinizi dile getirin. Yanınızda kimliğinizin ve diplomanızın olmasında yarar var. Burada görevliler yardımcı olacaktır. Bir dilekçe ile bu mümkün.

   Cevap yaz
 2. Polis memuruyum istifa edersem ne zaman askere giderim. İstifa ettikten ne kadar zaman sonra tecilim bozulmuş oluyor? 01.05.1984 doğumluyum

  Cevap yaz

Yorum yazın.