En İyi Hosting Firmaları Hangileri?

En İyi Hosting Firmaları Hangileri?

En İyi Hosting firması hangisi? Türkiye’deki en iyi hosting firmaları hangileri? Hangi hosting firmasından hizmet almalıyım diyenler için yazıldı. Tecrübeyle sabittir.

Merhaba değerli webmaster arkadaşlarım. Ben de sizin gibi bu konu hakkında farklı zaman dilimlerinde çeşitli araştırmalara gidiyorum. Sürekli bu soruyu Google’a soruyorum. Karşıma  birçok benzeri başlık çıkıyor. Fakat bu başlıkların içinde pek çok reklam bulunmakta. Gerekse forumlarda gerekse forum dışı web sitelerinde reklam amaçlı yorumlar pek fazla. Bu durumda hangisi gerçek hangisi şirketin kendi adamı ayırt etmek oldukça zor. Bu yazımdan herhangi bir kazancım olmadığı konusunda sizlere garanti sunabilirim çünkü hiçbir firmayı önermeyeceğim. Tecrübelerimi aktararak sizlere bir nebze de olsa yararlı olabilirsem çok mutlu olurum.

Hosting firması için kendi düşüncem sadece hosting üzerine şekillenmiş ve bu anlamda kendini kanıtlama çabasına giren hosting firmasını tercih etmeniz gerektiğidir. Yani alanadı hizmetinde uzman ve kendi alan adıyla da bu yola girmiş ve hosting hizmeti vermeye de başlayan bir firma yerine sadece hosting hizmeti veren ya da hosting üzerine duyulmuş ve bu yola daha çok önem veren firmaları tercih etmenizde fayda var.

En İyi Hosting Firmaları Vol 1

Alan adımı isimtescil’den alıyorum, şimdiye kadar hiçbir problem yaşamadım. Fakat hosting konusunda aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Bu firmadan yaklaşık 7-8 sene önce aldığım hosting hizmetinden pek hoşnut kaldığımı söyleyemem fakat son yıllarda nedir son durumu bilemiyorum, aksini düşünen arkadaşlarım bunu yorum olarak atabilir.

ozkula ile uzun zaman çalıştım fakat ne vakit ki siteler aldı başını gitti 8k-10k’yı geçti başladı problemler. vps’ye geçtik o da işe yaramadı. cpu aşılıyor, load aşılıyor, en sonunda site yaklaşık bir gün kadar kapalı kalınca siteyi taşıdım. Durumun temadan kaynaklanabileceği söylendi. Henüz değiştirmedim temayı çünkü birkaç ek tasarım yaptırmıştım, yeni tema almam benim için yine ek bir tasarım yaptırma anlamına gelecektir ki bunun için de doğru kişiyi bulmak gerçekten zor benim için.

Fakat şunu söylemezsem kötü olur, bu adamlarda para takıntısı yok, ödeme günü geliyor 1 hafta 2 hafta ödeyemiyorum sıkıntı olmuyor. Bazen uzayınca askıya alıyorlar, onda da durumumu bildirince açıyorlar hemen. Yani ortalama bir web siteniz varsa bu firma ile rahatlıkla çalışabilirsiniz, bir problem yaşamazsınız.

guzelhosting’e taşıdım siteyi, kendileri taşıma işlemini yaptılar. Şimdilik VPS’ye geçmedim, en pahalı hosting paketini kullanıyorum. Premium hosting. Ayda 35TL’ye geliyor.. Ayda 55 TL verdiğim VPS paketinde sorunlar yaşarken, 25 TL verdiğim hosting paketinde site henüz kapanmadı, sıkıntı yaşamadım. Henüz iki gün oldu. Gelişmeleri buradan duyuracağım.

Türkiye’deki kullanıcılara yönelik bir web siteniz varsa kesinlikle TR lokasyonlu bir hosting firmasından hizmet almanız gerekmektedir. Onun dışında yurt dışına yönelik ise yabancı firmalara göz atabilirsiniz. hostagor, blue hosting gibi.

En İyi Hosting Firmaları

Natro isimli firma, en iyi hosting firması aramalarımda sürekli bu firmadan bahsediliyor. Bu firmadan da hosting hizmeti almıştım. Fiyat olarak yukarıda yazdığım 2 firmaya göre biraz daha pahalı. Fakat bu bana daha kaliteli oldukları anlamına gelmiyor. Hizmet süresince bir sıkıntı yaşamadım. Fakat bir anlık yoğunluk diliminde aylık 300 TL civarı geliri olan (adsense geliri) sitemin tüm verileri gitti ödemeden dolayı. 1 ya da 2 hafta içinde olanlar oldu. Gitti güzelim emekler yani. Diyeceksiniz ki kardeşim takip etseydin hata sende, evet  haklısınız. HAKLISINIZ. Ama insan bekliyor, öylece verileri silmek çok kolay, 3 yıldır firmayla çalış ödemelerini yap ama 1-2 hafta yapma pat silinsin her şey. PC formatlanınca yedeği de kalmadı. Neyse yine de haklısınız 🙂

Elbette çok az firma hakkında yorumlarımı yazdım, bunun 2 sebebi var, birincisi şu anda vaktim ancak bu kadarına yetti, 2.’si daha fazla analiz yapmam gerekmektedir.

Bu yazı yayında şu anda fakat taslak aşamasında olacak sürekli, incelemeleri yapıp güncellemeyi de yapacağım. Reklam yok, tarafsız bir şekilde neyse o. Kimsenin emeğini çar çur etmeye gerek yok 😉

Share This Post

One Response to "En İyi Hosting Firmaları Hangileri?"

  1. Merhaba,

    Nacizane bende fikirlerimi ve tecrübelerimi paylaşmak isterim…
    Bugüne kadar bir çok firma ile çalıştım. IHS, NATRO, İSİMTESCİL vs. Şuanda ise uzun zamandır Alantescil.net ile çalışmaktayım bence gayet başarılılar. Gerek destek gerek hizmet 10 üzerinden 10 diyebilirim. Saygılarımla

    Reply

TEPKİ VER - Yorum YAP.