Hangi Çamaşır Makinesini Almalıyım? Nelere Dikkat Etmeliyim?

Hangi Çamaşır Makinesini Almalıyım? Nelere Dikkat Etmeliyim?

hangi-camasir-makinesini-almaliyimHangi çamaşır makinesini almalıyım? Çamaşır makinesi alırken nelere dikkat etmeliyim? Hangi çamaşır makinası daha tasarruflu? En iyi çamaşır makinesi hangisi? En iyi çamaşır makinesi markası hangisi? En iyi çamaşır makinesi model ve markaları.

Çamaşırlarımızı ne sıklıkla yıkıyoruz? Çamaşırlarımızı günlük mü yıkıyoruz yoksa çamaşırlarımızı bekletiyor muyuz? Çamaşır makinesi alırken nelere dikkat ediyoruz? 

Eğer günlük çamaşır yıkıyorsak, yıkama programı kısa programa sahip çamaşır makinesi sizler için ideal çamaşır makinesi olabilmektedir. Eğer kalabalık bir aileniz varsa, ya da pansiyon vb. işletmeler için kullanacağınız bir çamaşır makinesi alacaksanız yine kısa programlı ve bununla birlikte yüksek kilogram kapasiteli bir çamaşır makinesi sizin ihtiyacınız olacaktır. Günümüzde çamaşır makineleri 12 kg’a kadar kapasiteye sahip olacak seviyeye ulaşmıştır. 8 kg kapasiteli bir çamaşır makinesi en çok tercih edilenler arasındadır.

Çamaşır makinesi alırken tasarruf konusunda nelere dikkat edilmeli?

Tüketicilerin çamaşır makineleri için düşündükleri kg yüksek olup olmaması ile değerlendirmektedir. Aslında çamaşır makinelerinin tasarruflu olup olmamaları yıkama programlarına göre değerlendirilmelidir.

Kullanılan programlarda eğer yıkama programları yoksa, şu an kullanılan çamaşır makinelerinde kısa programlar da bulunmaktadır. 12 dakika içerisinde tüm programları kullanabilmektedir yeni çamaşır makineleri. Ve yeni çamaşır makinelerinin tümü tasarruflu olacak şekilde tasarlanmıştır. En fazla 1000 derece seçilmesi hem tasarruf sağlanmasını sağlamaktadır. Çamaşır makinesi alırken sadece A enerji olup olmamasına bakmayın aynı zamanda yıkaması, durulaması ve sıkmasına da mutlaka bakın.

Çamaşır makinesinde kurutma özelliği olsun mu?

Günümüzde balkonların azalması, yeni evler, yeni düzende balkon düzenleri vb. nedenlerden ötürü kullanıcılar çamaşır makinelerinde kurutma özelliğinin olmasını da istemektedir doğal olarak fakat çamaşır makineleri sahip olduğu yıkama kapasitesi ölçüsünde kurutma yapmamaktadırlar. Yani kurutmalı çamaşır makineleri yıkadığı kilodan daha az kurutur. 8 kilo yıkıyorsa 6 kilo kurutur, 10 kilo yıkıyorsa yine 6 kilo kurutur. Eğer 6 kg ve altında çamaşır yıkıyorsanız sizin için sorun olmayacaktır. Hayır 10 12 kilo yıkıyorum kurutma da olsun istiyorum diyorsanız kurutma makinesi almanız önerilmektedir.

Hangi Marka Çamaşır Makinesini Almalıyım? konulu yazımız için: Marka ve model önerilerinizi veyahut sorularınızı yorumlar aracılığı ile yapıp bu konuda fikir sahibi olmak isteyenlere yardımcı olabilir ya da bu konuda yardım alabilirsiniz.

Share This Post

TEPKİ VER - Yorum YAP.