Hangi Filmler Mutlaka İzlenmeli? Garanti Veriyoruz!

Hangi Filmler Mutlaka İzlenmeli? Garanti Veriyoruz!

HangiSoru.com kendini kanıtlamış, izleyiciler tarafından tam not almış filmleri ve kendi araştırmaları sonucu ortaya çıkan eski ve yeni yapım mutlaka izlemeniz gereken en iyi filmlerden oluşan 10 film listesini sizler için oluşturdu.

Filmler artık TV’de izlenmiyor artık, birçok kişi filmleri internet üzerinden izlemekte bunda da haksız sayılmazlar. Film izlemek istiyorsunuz ve bu konuda tavsiyeye mi ihtiyacınız var? En iyi film listesi aslında göreceli bir listedir elbette, fakat öyle filmler vardır ki oldukça ezici bir grup tarafından tartışmasız en iyi filmler olarak bilinirler ve büyük bir yapıt olarak görülmeyi hak ederler. Bizler de her ne kadar eklenebilecek daha çok film olsa da iyi bir film izlemek isteyenler için en iyi filmler içerisinde 10 filmlik bir liste hazırladık.

Can Dostum: Bu aralar izlediğim fakat nasıl oldu da daha önce izlemediğim bir film olduğuna da hayret etttiğim filmden bahsetmek istiyorum. Filmin adı “Can Dostum” Filmin orijinal adı: İntouchables. Yıllar yamaç paraşütü sırasında felçli kalan zengin Phillipe kendisine bir bakıcı arar ve iş için gelen kişiler arasında aslında bu işi pek de istemeyen Driss’i seçer. İkilinin arasındaki dostukluk izlenmeye değer, pişman olmayacaksınız.

candostum-intouchables-film

Zamana Karşı: Sırada senaryo olarak oldukça orijinal bir fikirle karşı karşıyasınız. Sıradaki filmimizin adı “Zamana Karşı” orijinal adı İntime olan filmde gerçek hayatta parayla karşılanan ihtiyaçlar insanların sahip olduğu zamandan alınıyor. Herkesin belli bir zamanı olan filmde hayat şartları da üst tabakadan alt tabakaya doğru sıralanmış ve en alt tabakayı oluşturan ve Getto olarak tabir edilen yerlerde insanların günlük ömür mücadelesi verirken en üst tabakada bulunanların ömrü milyarlarca yılı bulabilmekte. İşte kahramanlarımız bu noktada devreye giriyor ve heyecanla birlikte yaşadığımız hayata dair önemli mesajlar veren bu filmi izlemelisiniz.

zamanak-karsi-intime-replik-film

Esaretin Bedeli: İMDB’nin de 1. sırasında yer alan Esaretin Bedeli filmini vermeden başka filme geçemiyoruz. Esaretin Bedeli kuşkusuz izlenmesi gereken filmler arasında ilk sıraları hak etmiştir ve hak etmeye de devam edecektir. Filmin orijinal adı: The Shawshank Redemption olan film bankada görevli Andy Dufresne karısını öldürme suçuyla cezaevine atılması ve orada 20 yıl sonucunda firar ediş hikayesini anlatmaktadır. Başrollerde Tim Robbins ve gördüğümüz zaman filmin mutlaka iyi bir film olduğunu hissettiren Morgan Freeman yer alıyor. (İzlenmesi gereken 10 film önerisi)

esaretin-bedeli

Prestij: Klasikler arasında yerini garantileyen filmlerden birisi var sırada. Birisi bana izlediğin en güzel filmleri söyler misin? tarzında bir soru sorsa nedense o kadar film arasında aklıma ilk gelen film “Prestij” olur. Henüz izlemediyseniz bu çok üzücü. Film iki sihirbazın üstünlük ve kendini kanıtlamak için ölümüne rekabetini temelde konu almakta. Başrollerde iki başarılı oyuncu olan Hugh Jackman, Christian Bale bulunmakta. Filmi izleyince bana hak vereceksiniz…(Kişisel Seçim)

presjtij-film-the-prestige

Lucy: Sırada 2014 yapımı bir film olan “Lucy” var. Senaryo ilginç ve başarılı bir oyunculuk var. Başrollerde Scarlett Johansson ve Morgan Freeman var dersek yeterli olacaktır. Filmde başrolde yer alan Lucy başına gelen olaylar sonucunda beyninin %100’ünü kullanmaya doğru gitmekte ve bu aşamada büyük değişimler yaşamaktadır. Her anı ayrı bir heyecan ve merak uyandıran filmi izlemenizi kesinlikle öneriyoruz.

lucy-film

 

Hayat Güzeldir: Sıradaki film 1997 yapımı bir film olan “Hayat Güzeldir” / “The Life is Beautiful” harika bir film… Hayatınız istediği gibi gitmiyor mu? Zor bir hayatın ortasında mısınız? Bu film size iyi gelecektir. Roberto Beningi’nin başrolde yer aldığı filmin yönetmenliğini Roberto Beningi yaptı. Filmde yer alan çocuk oyuncumuz Giorgio Cantarini’yi de unutmamak gerek. Filmin eskiliği asla sizi yanıltmasın, henüz izlemediyseniz arkanıza yaslanın ve gerçek bir İtalyan filmi izlemeye başlayın, iyi seyirler. (En iyi 10 film listesi)

hayat-guzeldir-filmi-the-life-is-beautiful

Furry: Brad Pitt’in son filmi “Furry” izlemenizi önerdiğimiz bir başka film olarak burada yer alıyor. Film Amerika ile Alman arasındaki savaşı anlatmakta. Furry isimli tankta savaş veren Komutan Wardaddy (Brad Pitt) ve ekibinin başından geçenler anlatılmakta. Zorlu savaş koşullarında alınması gereken kararlar ve bunu öğrenmek zorunda kalan Norman’ın hikayesi anlatılır. (Hangi filmi izlemeliyim? diyorsanız…)

furry-film

Baba: Bu filmi eklemeseydik olmazdı… İMDB’de de zirveyi zorlayan film serisi.. “Baba” – “The GodFather” kuşkusuz en iyi mafya filmlerinin belki de en iyisidir. Amerika’nın en büyük mafyası olan Sicilyalı Carleone ailesinin hikayesini anlatan seri sinema tarihinin altın yapıtlarından.

baba-the-godfather

Tanrı Kent: Filmi bu listede yer almasını düşündüğümüz bir başka büyük yapıt. Orijinal adı “City Of God” olan film suç oranının hat safhada olduğu bir şehrin ve o şehirde yaşayan insanların hayatlarını konu edinmekte. Bu filmi izlemeden önce aslında uyumaya niyetim vardı fakat film gerçekten iyi ise insanın uykusuna çok güçlü bir kafe etkisi yapabiliyor.

tanrikent-citiy-of-god

İçinde Yaşadığım Deri: Farklı bir hikayesi olan filmi sizlere öneriyoruz. “İçinde Yaşadığım Deri” – “Skin I Live In” filminin oldukça farklı bir hikayesi var. Filmde oldukça başarılı bir cerrah olan Robert Ledgard’ın eşinin kendisini öldürmesi üzerine psikolojik sıkıntılar çeken kızının başına gelenler ve kızının daha da kötü olmasına sebep olan gencin başına gelenler anlatılmakta. İzleyince sizler de göreceksiniz. Farklı bir senaryo arayanlara…

Maymunlar Cehennemi: Bu film de ilginç bir senaryo ve oldukça merak uyandıran filmler arasında yerini almıştır. Filmin 2. serisi Maymunlar Cehennemi Şafak Vakti’de 2014 yılında sinemalarda gösterime girmiştir. Yani izleyebilirsiniz 🙂 Maymunlar üzerine yapılan deneyler ve maymunların insanoğluna karşı özgürlük savaşı filmimizin konusu, iyi seyirler.

maymunlar-cehennemi

 

Hangisoru.com olarak filmler ilgili araştırmalarımız ve önerilerimiz farklı yazılarda yer almaktadır. Sitemiz üzerinde arama yaparak istediğiniz kategori tarzında en iyi film önerilerinizi bulabilirsiniz. Korku filmleri, aşk, romantik filmler, bilimkurgu, aksiyon, macera, dram, komedi tarzında filmler için oluşturduğumuz listeleri arama yaparak bulabilirsiniz.

Bu listede yer almasını kesinlikle düşündüğünüz filmleri yorumlar aracılığı ile sebebiyle yazarsanız, filminizin listede yer almasını ve diğer film izleyiciler için öneri olmasını sağlayabilirsiniz. Hangisoru.com

Share This Post

Post Comment