Hangi Takımın Kaç Kupası Var? En çok Kupa Hangi Takımda?

Hangi Takımın Kaç Kupası Var? En çok Kupa Hangi Takımda?

Futbol tüm dünyada en popüler spor olduğu gibi ülkemizde de bir numaralı popüler spor dalı olarak yerini almıştır ve almaya da devam ediyor. Yeni transferlerle birlikte sürekli kadrolarını güçlü tutmaya çalışan takımların yegane amacı daha ileri düzeyde başarı göstermek ve kupaya giden yolda mutlu bir sonuca ulaşabilmek.

Geçmişten bu yana baktığımızda ezeli rakip olarak görülen 4 büyük takım ve diğer takımları sahip oldukları kupa sayısı bazında karşılaştırdığımızda karşımıza aşağıdaki gibi bir tablo çıkmaktadır. Tabloyu incelediğinizde Türk takımları içinde en çok kupaya sahip olan takımı ve takımları görebilirsiniz.

Kupa sayıları Avrupa ve Türkiye’de alınmış kupaları da içerisinde barındırmaktadır. Bu sonuçlara göre en çok kupaya sahip olan takımlar sıralaması. En çok kupa kazanan takımlara baktığımızda ilk 4 sırada Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor’u yani 4 büyüğü görmekteyiz.

Hangi Takım Kaç Kez Şampiyon Oldu? Hangi Yıllarda Şampiyon Oldu? TIKLA Öğren.

Hangi takımın kaç kupası var? Hangi takımın daha fazla kupası var? En fazla kupaya sahip olan Türk takımı hangisi? Galatasary’ın kaç kupası var? Fenerbahçe’nin kaç kupası var? Beşiktaş’ın kaç kupası var? Trabzonspor’un kaç kupası var?

Galatasaray 65
Fenerbahçe 56
Beşiktaş 49
Trabzonspor 26
Ankaragücü 5
Eskişehirspor 5
Bursaspor 4
Göztepe 3
Altay 2
Gençlerbirliği 2
Kocaelispor 2
Boluspor 2
Sakaryaspor 1
Adalet 1
İzmir Denisgücü 1
Mersin İdman Yurdu 1
Kayserispor 1

Share This Post

Post Comment