Hangi Yabancı Dizi İzlenmeli? En iyi Yabancı Diziler!

Hangi Yabancı Dizi İzlenmeli? En iyi Yabancı Diziler!

Hangi yabancı dizi izlenmeli? Hangi yabancı dizi izlenir? Hangi yabancı dizi daha iyi? En yüksek puana sahip yabancı diziler? En iyi yabancı diziler.

Yabancı dizi izleyicileri ülkemizde yayınlanan dizilerle yabancı diziler arasındaki farkı kuşkusuz çok iyi biliyordur. Yayınlanan birçok yabancı dizinin her bölümü adeta sinema tadında izleniyor. Çok uzun metrajlı olmaması da ayrı güzel. Ülkemizde yayınlanan dizilerin birçoğu yaklaşık 2 saat sürmekte ve bu duruma dizi oyuncularımız da isyan etmekte. Araya konulan 10-15 dakikalık reklamlar gerçekten insanı çileden çıkarabiliyor.

Peki hangi yabancı dizileri izleyebiliriz Hangi yabancı dizi izlenmeli? Aşağıda yer alan bilgiler ışığında en iyi yabancı diziler ve imdb puanları hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Yabancı dizileri seviyorsunuz ve kendinize izlemek için bir dizi arıyorsunuz peki hangi dizileri izlemek gerekiyor?

İzlemek istediğiniz diziden önce ne tarz dizileri izlemekten hoşlandığınızı bilmek gerekiyor. Dizileri kategorize etmek gerekirse:

Savaş Dizileri hoşunuza gerekiyorsa, En iyi savaş dizileri, en iyi yabancı savaş dizileri. En çok puan alan yabancı savaş dizileri. Birçok yabancı savaş dizisi vardır. Bunlar içinde en çok beğendiklerim:

Game Of Thrones, ( imdb puanı 9,5 ) kesinlikle izlemeniz gereken bir dizi.

Vikings, ( imdb puanı 8,6 ) bu dizi de oldukça harika bir dizi izlemenizi öneriyorum.

Band of Brothers,  ( imdb puanı 9,5 )

Our World War  ( imdb puanı 8,6 ) gibi diziler de oldukça iyi dizilerdir, bunlara da bakabilirsiniz.

En iyi gerilim dizileri, en güzel korku diziler, en çok beğenilen korku diziler, Hangi korku dizilerini izlemeliyim?

Korku, gerilim filmleri dizileri seviyorsanız sizlere önerebileceğimiz diziler,

The-walking-deadThe Walking Dead ( imdb puanı 8,7 ) alanında on numara bir dizidir, zombilerle ilgili bir dizidir. Şahsen zombi filmlerini pek sevmesem de bu dizinin her bölümünü severek izliyorum.

Supernatural, ( imdb puanı 8,7 ) 10 sezondur çekimleri devam eden ve oldukça fazla izleyici bulan bir dizidir. Gerilim, korku, fantastik ögeleri bir arada bulunduran izleyebileceğiniz bir dizidir.

Peny Dreadful, ( imdb puanı 8,2 ) oldukça dikkatimi çeken bir dizi fakat çekimleri oldukça yavaş gidiyor. 8 bölümünü izleyebildim, diğer bölümleri henüz çekilmedi sanırım. Fakat 8 bölümden her biri ayrı bir güzel gerilim – korku seveler beğenecektir. (Hangi yabancı diziyi izlemeli?)

American Horror Story (Amerika’dan Korku Hikayeleri), ( imdb puanı 8,4 ) bu dizinin tüm bölümlerini izlediğimi söyleyemem fakat korku severlere önerebileceğim bir dizi. Bazı bölümleri çok basit gelmiş olsa da oldukça beğendiğim bölümleri de oldu.

Being Human, ( imdb puanı 7,5 ) Kurt adam ve vampir filmi olan Being Human gerilim, fantastik ögelerle birlikte az da olsa komedi ögelerini de içinde barındırıyor. Kurt adam, vampir filmleri severler izleyebilir.

Dexter, ( imdb puanı 8,9 ) gerilim-dram türünde kendini kanıtlamış bir dizidir. Michael Carlyle Hall’in oyunculuğu ile oldukça beğenilen bir dizi haline gelmiştir. (En iyi yabancı diziler)

Aksiyon, Suç dizileri izlemek istiyorsunuz aşağıdaki diziler size göre:

breaking-badBreaking Bad, ( imdb puanı 9,5 ) bu dizi bu dalda en iyi dizilerden birisi kuşkusuz. Her bölümünde ayrı bir heyecan ayrı bir aksiyon yatıyor. İzleyicilerden tam not alan Breaking Bad aksiyon, suç, gerilim sevenlerin izlemesi gereken bir dizi.

Luther, ( imdb puanı 8,6 ) harika bir dizi. Her bölümünü tek bir solukla izleyebilirsiniz. Tek olumsuz yanı diziyi o kadar beğeniyorken devamı gelmemesi. Toplamda 3 sezon çekildi fakat sezonlardaki bölüm sayısı oldukça az. İlk sezonunda 6 bölüm diğer 2 sezonda da 4 bölüm çekildi.

Chuck, ( imdb puanı 8,3 ) bu dizide Chuck’un başından geçen maceralar bol aksiyonlu bir biçimde anlatılıyor. Aksiyon ve komedi bir arada diyebiliriz. Oldukça bir hoş dizi, aksiyon sevenlere öneriyorum.

24, ( imdb puanı 8,5 ) bu dizi aksiyon sahnelerini bol bol görebileceğiniz bir dizi.

Arrow, ( imdb puanı 8,6) bu dizimiz de izleyiciler tarafından oldukça beğeni toplayan bir dizi. Aksiyon, macera dizileri izlemek istiyorsanız bu dizi size göre.

Prison Break, ( imdb puanı 8,6 ) efsanevi dizilerden birisi olan Prison Break hapishane dizisi olarak en çok tutulan dizilerin başında yer alıyor. Hapishane dizileri seviyorsanız. Her bölümü aksiyon, macera dolu bu dizi size göre.

Spartacus, ( imdb puanı 8,7 ) Yayınlandığı tarihlerde dahi efsane olacağını kanıtlamıştı. Ailece izlenebilecek bir dizi olmaktan oldukça uzak olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Komedi dizileri mi izlemek istiyorsunuz? En iyi komedi dizileri hangileri? İşte en beğenilen komedi dizileri:

the-big-bang-theoryHow i meet your mother? ( imdb puanı 8,5 ) İzleyicisinden tam not alan en iyi komedi dizileri arasında yerini alan How i meet your mother’i izlemenizi tavsiye ediyorum.

The Big Bang Theory ( imdb puanı 8,5 )

Chuck (Aksiyon / Komedi) ( imdb puanı 8,3 )

Winners & Losers ( imdb puanı 7,3 ) e2 ekranlarında görmeye başladığımız winners & losers dizisi de komedi izlemek isteyen dizi severlere tavsiyemdir.

Desperate Housewives ( imdb puanı 7,4 ) (Ülkemizde de uyarlaması yapılmıştı. Umutsuz Ev Kadınları)
South Park ( imdb puanı 8,8 ) ve The Simpsons ( imdb puanı 8,9 ) çizgi film olarak izleyebileceğiniz komik diziler olarak kabul edilebilir. Özellikle South Park gerçekten izleyebileceğiniz bir komedi.
Yabancı Fantastik diziler izlemek istiyorsanız şu dizilere bakmanızı öneriyorum:
the-100-diziMerlin, ( imdb puanı 7,9 ) izleyenleri tarafından tam not alan dizilerdendir.
The 100, ( imdb puanı 7,8 ) ilginç konusuyla fantastik ve bilimkurgu dalında izleyebileceğiniz bir dizi.
Teen Wolf, ( imdb puanı 7,8 ) bu dizi de kurt adam efsanesi üzerine şekillenen fantastik-gerilim üzerine bir dizidir. Oldukça izleyicisi olan bir dizidir. Ben de izliyorum tavsiye ederim.
The Vampire Diaries (Vampirin Günlükleri), ( imdb puanı 8 )Vampir filmleri, dizileri seviyorsanız izleyebileceğiniz bir dizi.
Bazı dizileri tek ya da birkaç kategoriye koymak zor oluyor açıkçası. Game Of Thrones gibi bir diziyi ele aldığımızda savaş, dram, gerilim, fantastik gibi 4-5 bölümde kategorize edilebiliriz. Genel anlamda en iyi dizileri en uygun kategoride vermeye çalıştım. Sizler de yorumlarınızla beğendiğiniz dizileri sebepleriyle yazarsanız hem izlemek isteyenlere yardımcı olabilir hem de beğendiğiniz dizinin buradaki listemize girmesini sağlayabilirsiniz.
Hangi yabancı dizi hangi kanalda yayınlanıyor? Burada yazdık.

Share This Post

TEPKİ VER - Yorum YAP.