İdari İzindeki Aday Öğretmenlerin Sözlü Sınavları Ne Zaman Yapılacak?

İdari İzindeki Aday Öğretmenlerin Sözlü Sınavları Ne Zaman Yapılacak?
Milli Eğitim Bakanlığı, resmi sitesinde yer verdiği duyurusuna göre aday öğretmenlerin 19 Mart’ta yazılı sınavlarının yapıldığı belirtilmişti.
Hakkari Yüksekova, Mardin Nusaybin, Şırnak merkez ve İdil’de görev alan ve sınava girebilecek durumda olmalarına rağmen idari izinde oldukları için aday öğretmenlik sözlü sınavlarına giremeyen öğretmenlerin bu durumda herhangi bir sıkıntı, mağduriyet yaşamamaları için daha güvenli 10 ilde kendilerine sözlü sınav yapılacak.
Öte yandan, sözlü sınavına mazeretinden dolayı giremeyen ancak mazereti 14-15 Nisan’da sona ererek sözlü sınava katılabilecek durumda olan tüm aday öğretmenler de belirlenen 10 ilde 14-15 Nisan tarihlerinde sözlü sınava tabi tutulacak.
Bu durumda olan aday öğretmenler, sözlü sınava katılamadığına ilişkin mazeretlerini bildiren dilekçelerini görev yaptığı il milli eğitim müdürlüğüne bildirecekler.
14-15 Nisan’da uygulanacak sözlü sınavlara katılacak adaylara 11 Nisan’dan itibaren MEB’in internet sitesi ana sayfasında sözlü sınav giriş belgeleri yayımlanacak.
MEB’in açıklamasında, aday öğretmenlere sözlü sınavların 14-15 Nisan tarihlerinde yapılacağından dolayı yazılı sınavın açıklanma tarihi sınav kılavuzunda belirtilen tarihte mümkün olamayacağı belirtilerek, nihai sınav puanını belirleyecek yazılı ve sözlü sınav sonuçlarının 18 Nisan’da açıklanacağı duyuruldu. AA

Share This Post

TEPKİ VER - Yorum YAP.