KPSS Ne Akıl Bıraktın Ne de Vicdan…

KPSS Ne Akıl Bıraktın Ne de Vicdan…

Haksız mıyım…Öğretmenler sürekli ikiye bölünmeye başladı 2010’dan beri. Bence bu bilinçi olarak yapılıyor. Nasıl mı diyeceksiniz? Bakın sürekli öğretmenler içerisinde birbirlerine hakaret etmeler, kabul edememezlikler, küfürler adı başını gitti.. Aklı başında bir insan karşıdaki insanın uygun dille hakaretsiz ifade edilen düşüncesinden dolayı hakaret eder mi? Şuna kesin emin olarak açıklık getirmek istiyorum. Ne bu sınavın iptali istemeyen hocalarım kopyacı, ne de iptalini isteyen hocalarımız tembel, fırsatçı olarak nitelendirilemez. Her ikisi içinde gönülden olanlar çok daha ağırlıktadır.

Geldiğimiz nokta içler acısıdır malesef.. Bir kısmımız kopya var diyor, iptalini istiyor; bir kısmımız hayır yok iptal olmayacak savunmasını yapıyor. Şahsi fikrim sınavın temiz olmadığı yönünde; fakat bu kirlilik nasıl temizlenebilir konusunda tereddütlerim var. 2010 sınavına da girmiştim. Hepimiz billiyoruz ki sınav iptal oldu(?). Tabiki sadece eğitim bilimleri. Peki 2010’da kopya çekenler sadece eğitimden mi çekmişti? Tabiki hayır. Bunun içinde olan, acısını çekmiş olan her öğretmenimiz bilir.

Aşağı yukarı yaşlarımız geldi 24 25 26 27 28 29 30… Böyle gidiyor.. Her geçen sene büyüyen stres bizdeki insanlığı da küçültüyor malesef.. Hayat koşulları, maddi sıkıntılar, aileye muhtaç kalma bunlar birçok yetişkinin büyük problemi. Bu yüzden hepimiz büyük bir hırsla çalışıp KPSS’ye hazırlanıyoruz. Bir an önce atanıp mesleğimizin başına geçmek ve kendi ayaklarımızın üzerinde durmak istiyoruz.

Sınava girdik, sınavın hakkını da verdik.. Sevinçliyiz.. Bir geliyoruz internete karşılaştırma yapalım bakalım ne oluyor diyoruz… O da ne…Hayal kırıklığı, lanet bir şey, yazıklar olsun, olmaz olsun… Sınav sorularının sabah yayınlanması(birkaçının), sınav iptal yönünde açıklamalar… Başımızdan aşağı kaynar sular dökülüyor.. Nasıl güveneceksin bir daha..

Evet, nasıl güveneceksin bir daha? İptal olsa yeni bir sınav gelse ne değişecek? Ki m diyebilir ki aynısı tekrarlanmayacak? Kimse diyemez. 2010 yakın tarih orda duruyor bakalım. 350 civarı soruların tamamını yapanlar vardı, ne oldu bunlara? Sonuç nedir? Herhangi bir açıklama yok. Herhangi bir sonuç var mı? Bilgilendirme yok. Geçenlerde milletvekillerinden birisinin verdiği soru önergesini takip ediyorum. Bu yönde sorular sordu Dinçer’e sonuçlanınca sizlere buradan bildireceğim.

Yani demem o ki, sınav bence kirlidir, fakat yeni bir sınav temiz mi olacak? Mağduriyetleri giderecek mi? Yoksa mağduriyet üstüne mağduriyet mi ekleyecek…

Share This Post

TEPKİ VER - Yorum YAP.