Güncel KPSS Puan Hesaplama Robotu (Doğru Hesaplama)

Güncel KPSS Puan Hesaplama Robotu (Doğru Hesaplama)

kpss 2014

2016 KPSS puan hesaplama için sizlere önerdiğimiz puan hesaplama motorunu sayfanın altında bulabilirsiniz.. Puan hesaplamanızı buradan yaparak ÖSYM sonuçlarına en yakın puan sonucunuzu görebilirsiniz. Denemelerinizde yaptığınız doğru ve yanlışlarınızı buradaki kpss puan hesaplama motoruna girerek hemen denemeden kaç puan aldığınızı öğrenebilirsiniz.

KPSS Puanınızı öğrenmeniz için ihtiyacınız olan güncel, gerçekçiliği yüksek puan hesaplama bağlantısını yazının en sonunda belirttik.

Burada da belirtildiğine göre bu puan hesaplama robotu 2015 KPSS sonuçlarına göre düzenlenerek sizlere sunulmuştur.

KPSS Puan hesaplaması nasıl yapılır?

Aşağıda verdiğim bağlantı üzerindeki siteye girin, doğru ve yanlışlarınızı yazıp hesapla butonuna basın işte size en gerçekçi KPSS puanınız. Tabi unutmamak gerekir ki her sene standart sapma değeri farklı olmaktadır. Yani söz gelimi, 2014 KPSS’de yaptığınız netlere denk gelen puan 2015 ya da 2016 KPSS’de de aynı puana denk gelmez. Burada bu değişkenliği ortaya çıkaran temel etken standart sapmadır. Standart sapma her sene değişiklik göstermektedir bu sebeple sonuçlar arasında +- 3 puan oynayabilmektedir.

KPSS Puan hesaplama motorunda hangi sınavlara ait sonuçları görebilirim?

Aşağıda belirttiğimiz adres üzerinden Lisans, önlisans ve eğitim fakültesi mezunları için puan hesaplama yapılmaktadır. Aynı zamanda ÖABT puan hesaplamanızı da arama yaparak bulabilir, alan sınavı puanınızı hesaplayabilirsiniz. KPSS Puan hesaplama motorunda lisans mezunu olup da sadece lisans düzeyinde tercih yapanlar için, önlisans mezunları için ve öğretmenler için hesaplama yapılmaktadır.

2016 KPSS Puan Hesaplamanızı Online yapmak Tıklayın.

Share This Post

2 Responses to "Güncel KPSS Puan Hesaplama Robotu (Doğru Hesaplama)"

TEPKİ VER - Yorum YAP.