KPSS ve Kontenjanlar Ne zaman açıklanacak?

KPSS ve Kontenjanlar Ne zaman açıklanacak?

Bence KPSS sonuçlarının açıklanmasından daha da mühim bir mevzu kontenjanların açıklanması, keza bazı bölümlerde ne kadar yüksek çekersen çek  alım belirleyecek atanıp atanamayacağını, fizik, kimya,biyoloji, türkçe, matematik,fen vb bölümlerde en azından durum böyle. Değişen sistemle birlikte branş öğretmenlerinin bu yıl, en azından ortaokul branşlarının, atama sayılarında belirgin bir yükseliş bekleniyor.

2011 puanıyla bekleyen MEB’de öğretmenlik yapmayı bekleyen adaylar kontenjanları; 2012 puanıyla atamayı hedefleyenler bu günlerde açıklanacak sonuçları bekliyorlar.

 

Kontenjanların geçen senelerde ne zaman açıklanmış olduğuna bakarsak:

2011 Ağustos’ta Öğretmenlik için Başvuru ve Atama Kılavuzu (Ağustos 2011), Bakanlık Makamının 01 / 08 / 2011

1 Ağustos’ta açıklanmış. Kontenjanların ÖSYM sitesinde yayınlanması ise 17 Ağustos 2011’de.

Çok fazla uzun bir araştırmaya gerek duymadım, yani sonuçlar 2011’de 29’unda açıklandı, kontenjanlar 17 ağustosta, demek oluyor ki;

KPSS 2012 Kontejanları Sınavın açıklanmasından geçen 2 haftalık süre zarfında açıklanması gerekir.KPSS Sınav Sonuçları tahmini olarak PYMO Sınavının açıklanmasından hemen sonra açıklanır.

PYMO ne zaman açıklanacak? 🙂

PYMO açıklanması bu sene oldukça gecikti, genelde 3 hafta içinde açıklanan sonuçlar 1 aydır açıklanmıyor nedense(?) Pazartesi açıklanacağını düşünüyorum hemen sonrasında KPSS açıklanacaktır. Bu da Kontenjanların 15-20 Ağustos civarı açıklanacağını gösteriyor.

Not: ÖSYM Ne yapacağı belli olmaz, her şeye hazırlıklı olmak lazım 🙂

Share This Post

TEPKİ VER - Yorum YAP.