KPSS’de Hangi Soru Bankası Daha İyi?

KPSS’de Hangi Soru Bankası Daha İyi?

kpssKPSS’ye hazırlanıyorsunuz ve bir ya da birkaç soru bankası almak istiyorsunuz fakat bu konuda kafanız karışık. Alacağınız soru bankası ne kadar çok olursa -istisnaları saymazsak- soruların çözülmeme olasılığı da o kadar da azalıyor. Bu sebepten gerçekçi hedeflere uygun sayıda KPSS soru bankaları almak gerekmekte. Özellikle adaylara KPSS’ye hazırlanırken tek bir kaynağa bağlı kalarak çalışmamaları gerektiğini bildirmek isteriz.

Piyasada istemediğiniz kadar yayın ve bunların soru bankaları mevcut. Peki hangisi daha iyi? Hangisi daha ucuz ve daha kaliteli soruları bünyesinde barındırmakta?

Öncelikle KPSS soru bankalarını ele alalım, KPSS soru bankaları için birçok yayın bulunmakta. Hangisoru.com olarak KPSS’de yüksek puanla başarı sağlamış memur ve öğretmenleri internet ortamında araştırdık ve onlara çalıştıkları yayınları ve soru bankalarını sorduk ayrıca çeşitli paylaşım platformlarında KPSS’ye çalışan ya da KPSS’yi kazanan adayların önerilerini de sizler için burada derledik.

Soru bankası olarak özellikle beğenilen yayınlara yönelik yorumlar:

Data genel kültür için,

Pegem bilgi ve ÖSYM mantığı sorular için,

Yargı ayrıntı ve zor sorular için,

İhtiyaç her ders adına tekrar için yeterlidir.

Hazırlık süresince iki kaynak bile yeter diyenlere Data ve PEGEM yeter. Üçüncü olarak Yargı da düşünülebilir.

GYK için Data’dan şaşmayın derim.

yediiklim uzmankariyer

Hangisoru.com olarak KPSS’ye çalışan adaylara KPSS’ye hazırlanırken konuları bitirdikten sonra özellikle çözümlü sorulardan oluşan soru bankalarını kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Çıkmış Soruları da çözümlü olarak veren bir yayından temin etmeleri oldukça faydalı olacaktır. Çözemediğiniz soruların çözümlerini mutlaka görmelisiniz ki bu sizi o tür sorulara karşı geliştirecektir.

Share This Post

TEPKİ VER - Yorum YAP.