Maliye Bakanının Açıklamasını Karnınızla mı Dinliyorsunuz?

Maliye Bakanının Açıklamasını Karnınızla mı Dinliyorsunuz?

Birkaç haber kuruluşlarına baktığımda. Bakanın müjdeli haberi verdiğini, binlerce öğretmen alacağını ve bu sayının 57 bin olduğu söyleniyor. Bu yanlış bir haberdir, ya da aldatmaca bir haberdir. Bakan 57 bin öğretmen alımı yapıyoruz demiş. Bu işin içinde biraz da olsa olan insan Bakanın açıklamasının Şubat atamasındaki 17 binlik (Aslında 16 bin bile değil)  alımıda içine aldığını bilir. Sanki toplumda 57 bin öğretmen alımı var havası yaratılıyor. Yıllardır olan biten bu. Bunu da en çok atanamayan öğretmenler bilir kuşkusuz.

Ne kadar öğretmenlere müjde haberi duyarsanız bilin ki %80 öğretmenleri kahreden bir haberdir.

X kanal 2011 Ağustos atamasını Öğretmenlere Müjde Ağustos’ta 11 bin bilmem kaç atama geliyor.

Bunlar insanlıktan nasibini almamış, statükoya yaslanmayı beyinlerine kazımış, insan olma statüsünden bir hayli uzaklaşmış mahluklardır.

Y sitesi, kanalı da bakanın bu açıklamasını müjde olarak verebiliyor. Ne kadar yazık. Habercilik adı altında bir topluluk böylece uyutulmaya bazı kesimler iyi gösterilmeye çalışılıyor.

Gerektiğinde iyi yapılan işlerin hakkını burada verdiğimiz gibi yapılan haksızlıklara da her zaman ses çıkarmaya devam edeceğiz. Bu atama rekor atama denip duruyor. 2011’de 27 bin atamayla en düşük atamayı kim yaptı peki?

Ücretli öğretmenliği meşru gösterip dillendirenler kimler?

 

Share This Post

One Response to "Maliye Bakanının Açıklamasını Karnınızla mı Dinliyorsunuz?"

TEPKİ VER - Yorum YAP.