MEB’den Engelliler için e-randevu sistemi

MEB’den Engelliler için e-randevu sistemi
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)’den engellilere yönelik açılan e-randevu sistemi hakkındaki bilgilendirme haberini buradan okuyabilirsiniz. MEB’den e randevu nasıl alınır? MEB e-randevu nedir? Nasıl giriş yapılır?
Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), özel eğitime ihtiyacı olan engelli bireylerin rehberlik ve araştırma merkezlerine (RAM) gitmeden internet üzerinden elektronik randevu (e-randevu) alabilmelerine olanak sağlayan yeni bir sistem hayata geçirildi.
Bakanlığın “http://ramdevu.meb.gov.tr internet” adresinden ve e-devlet üzerinden de hayata geçirilen sistemden 350 binin üzerinde engelli bireyin kullanımı öngörülüyor.
meb-erandevu-engelli
MEB E-randevu Nasıl Alınır?
MEB Bilgi İşlem Daire Başkanı Bilal Tırnakçı, ilk defa engellilik tanılaması yapılan bireylerin, raporlarını yenilemek için RAM’lara gitmeden önce, internet üzerinden hangi tarih ve hangi saatte randevu alabileceklerini gösteren yeni bir sistemi hayata geçirdiklerini bildirdi.
MEB’in “http://ramdevu.meb.gov.tr” internet adresinden hizmete girdiğini belirten Tırnakçı, yaklaşık 1 ay önce hizmete açılan sistemden bugüne kadar 85 bin engelli bireyin randevu aldığını aktardı. Bu kullanıcı sayısının hizmetin ne kadar gerekli olduğunu ortaya koyduğunu da dile getiren Tırnakçı, randevu alan engelli bireylere, randevu gün ve saatlerinin cep telefonlarına mesaj olarak gönderildiğini söyledi.
RAM’lardaki randevu hizmetinin e-devlet entegrasyonunun da birkaç gün önce gerçekleştirildiğini duyuran Tırnakçı, “MEB’in hayata geçirdiği e-randevu hizmetinden, Türkiye’de bulunan toplam 231 RAM’dan 350 bin engelli bireyin yararlanmasını öngörüyoruz” dedi.
Tırnakçı, yeni sistem sayesinde engellilerin randevu almak için RAM’lara gelmesine gerek kalmayacağını, bu şekilde onlara büyük bir kolaylık sağlanacağını vurguladı.
Bilal Tırnakçı, bundan sonraki süreçte entegrasyon tamamlandığında, velilerin artık raporlarını yanlarında taşımak zorunda kalmayacaklarını, RAM’ların elektronik olarak engellilerin raporunun geçerlilik süresini ve kodunu takip edebileceğini de sözlerine ekledi.
AA

Share This Post

TEPKİ VER - Yorum YAP.