MEB’in 2. Sürprizi Ne Olabilir?

MEB’in 2. Sürprizi Ne Olabilir?Olası durumlar:

PDR okul öncesidin kültürü  gibi ihtiyacı çok olan bölümlere ekstra kontenjan açıp var olan 40 bini diğer bölümlere paylaştırmak(Uzak bir olasılık). Örneğin: PDR’de 5000 kontenjan alıp Felsefe Grubu öğretmenlerini atamak, Zihin engellileri atamak gibi.

Başka bir olasılık ise:

Bildiğimiz gibi geçen şubat atamasında kurumlar arası geçişten atama yapılmadı. Bu durum kurumları arası geçişle atanmayı bekleyenleri hayal kırıklığına uğrattı. Ve kurumlar arası geçişe %2 ya da%3’lük bir dilim verilebilir.

Başka bir durumda:

Eş durumu için bir düzenleme gelebilir. Mağdur olan eşler için yeni bir düzenleme getirilerek bu mağduriyet giderilebilir.

Diğer bir durum da:

Haziran atamasını bekleyen 2012 mağduru öğretmenlerimiz için ekstra bir alım yapılabilir(8000-12000)  arasında. Bizim de temennimiz bu yönde en azından yüksek puanlarla beklemede kalan 2012 mağduru öğretmenlerin mağduriyeti kısmen de olsa giderilmiş olur.

Sürprizler iyidir, fakat MEB’den geliyor bu sürpriz birilerine iyi olabileceği gibi birilerine de kötü bir haber olabilir. Her şeye hazırlıklı olalım.

Share This Post

TEPKİ VER - Yorum YAP.