MEB’in Yeni Eğitim Projesi

MEB’in Yeni Eğitim Projesi

MEB’in yeni eğitim sistemi birçok öğrenciye yönelik elektronik ortamda gerçekleşecek dersleri içeriyor.Bu yeni sistemden yaklaşık 50 bin öğrenci yararlanabilecek. Öğrenciler elektronik ortamda YGS ve LYS’ye yönelik dersler alacak. Aynı zamanda sorular da sorabilecekler. Öğrenciler milli eğitimin yeni eğitim sistemindeki derslerinde elektronik ortama telefonla da katılabilecekler.

Peki, Milli Eğitim Bakanlığı’nın Eğitim Sistemi Nasıl Olacak?

MEB Bilgi İşlem Grup Başkanı Volkan Akçay, E-LYS eğitim projesini anlattı.

Akçay E-LYS projesinde yaklaşık 50 bin öğrencinin elektronik ortamda ders alabileceğini belirtti. Öğrencilerin evlerinde internet sayesinde katılabileceklerini belirtirken, yurt öğrencilerinin de etüt salonlarında bu eğitimlere katılacağını belirtti.

Peki, E-LYS projesi ne zaman başlayacak?

Akçay, projenin Aralık ayında başlayacağını belirtti. Aynı zamanda bu programa katılan öğrencilerin online olarak sorularını sorabileceklerini de belirten Akçay bu öğrencilerden 5 binini evden bağlanabilecek öğrencilerin oluşturacağını 45 bininin ise yurt öğrencilerinden oluşturulacağını belirtti.

Akçay öğrencilerin seçilmesinde eğitimde fırsat eşitliği ilkesi göz önüne alarak, durumu iyi olmayan öğrencilerden seçim yapılacağını belirtti.

E-LYS projenin açılışını Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer yapacak.

Share This Post

TEPKİ VER - Yorum YAP.