Milli Eğitim Bakanı Değişecek mi?

Milli Eğitim Bakanı Değişecek mi?

mahir unalYeni eğitim gündeminde Milli Eğitim Bakanı ve diğer 4 bakanın görevden alınıp alınmayacağı üzerine yazılar, senaryolar çizilmeye şimdiden başlandı. Yazı ve yorumlarda takip ettiğim kadarıyla: inş değişir, gitsin artık bu Ömer Dinçer vb yorumları ve bu yöne doğru yazılan yazıları görmekteyim. Hiçbir şekilde Ömer Dinçer’i savunamam. 4+4+4 vb gibi köklü fakat altyapısı çökmüş olan bir sistem önümüzde duruyor zaten.

Eğitimcilerin anlaması gereken bir durum burada söz konusu. A bakan gitsin b bakan gelsin. Bence hiçbir şey değişmeyecektir. Sonuçta Milli Eğitim Bakanı da dahil her bakan hükümetin izinden gider ve çalışmalarını hükümetin verdiği sınıra göre ve rotaya göre yapar. Bunun aksini yapmaya kalkışacak bir bakanın o kabinede pek kalacağını sanmıyorum açıkçası. Bu yüzden sevgili eğitimci arkadaşlarım, gitmeli mi? gitmemeli mi? Ömer Dinçer giderse iyi mi olur? Yoksa Ömer Dinçer gitmemeli mi.. Bunlar üzerine bence pek bir yorum yapmanın bir anlamı yok. Bu tarz söylemler, kamuoyu yoklamasıdır. Bu tarz haberleri yapanlara da baktığınızda kaynakları yok, olan tek şey kulislerde bu haberlerin duyulması.

Yazılıp çizilen haberlere göre Ömer Dinçer’in yerine Mahir Ünal’ın geleceği konuşuluyor.Peki Mahir Ünal Kimdir? Ne iş yapar? Ak Parti’deki görevi nedir?

Mahir Ünal Ak Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili.

Share This Post

TEPKİ VER - Yorum YAP.