Milli Eğitim Bakanı Değişti!

Milli Eğitim Bakanı Değişti!

yeni_milli_egitim_bakani_nabi_avciMilli Eğitim Bakanı değişti Ömer Dinçer’in yerine Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı Milletvekili oldu. Milli Eğitim Bakanı Değişti mi? Nebi AVCI kimdir? Nebi Avcı MEB bakanı oldu. Nebi Avcı meb bakanı mı? Ömer Dinçer’in yerine kim geldi?
Peki Nabi avcı kimdir?

Nabi Avcı, 8 Ekim 1953’te Bilecik’te doğdu. Baba adı Abdullah, anne adı Habibe’dir.

Öğretim Üyesi Prof. Dr.; Orta Doğu Teknik Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesini bitirdi. Doktorasını Anadolu Üniversitesinde İletişim Bilimleri alanında yaptı.
1974 yılında Kültür Bakanlığında memuriyete girdi. Anadolu Üniversitesinin kuruluşunda İletişim Bilimleri Fakültesinde öğretim görevlisi oldu. Milli Eğitim Bakanlığı ve Başbakanlık Müşavirliği görevlerinde bulundu. Çeşitli ulusal televizyon, dergi ve gazetelerde program yapımcısı, köşe yazarı ve genel yayın danışmanı olarak çalıştı. 2000 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesinde profesör oldu. 2003’te Başbakan Başmüşavirliği görevine getirildi. TÜBİTAK Bilim Teknoloji Yüksek Kurulu Üyeliği ve UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkanlığı yaptı. Telif ve tercüme olarak çok sayıda kitabı bulunmaktadır.
24. Dönemde TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı oldu.
Çok iyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Almanca bilen Avcı, evli ve 5 çocuk babasıdır.

Share This Post

Post Comment