Moskova’ya Nasıl Giderim?

Moskova’ya Nasıl Giderim?

rusya-beyaz-gecelerMoskova’ya nasıl gidilir? Moskova’ya gitmek için vize gerekli mi? Moskova’ya hangi uçak firmaları uçuyor? Moskova’ya hangi yollardan giderim?

Moskova’ya gitmek istiyorsunuz fakat ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsunuz. Bu yazımızı Moskova’ya gitmek isteyenler fakat nasıl gideceğini öğrenmek isteyenler ya da Moskova’ya gidiş için alternatif yöntemleri yazmaya çalıştık. Moskova’ya nasıl gidilir? Moskova’ya nasıl gidebilirim?

Bilindiği üzere Rusya – Türkiye arasında vize uygulaması yok. Yani Rusya’ya gidebilmeniz için vizenizin olmasına gerek yok. Pasaportunuzun olması yeterlidir. Eğer pasaportunuz yoksa bulunduğunuz şehirde, ilçede bulunan pasaport amirliğinize müracaat etmeniz gerekmektedir. Pasaport çıkarmak çok uzun sürmez gerekli evrakları teslim ettikten sonra yaklaşık 1 hafta içinde çıkıyor normalde.

Pasaportunuz var, yeterli paranız da. Moskova’ya gitmek istiyorsunuz. En hızlı yöntem uçakla seyahat etmek olacaktır. Türk Hava Yolları’nın uçuşları var. Aeroflot gibi yabancı firma  üzerinden de uçabilirsiniz, Rus hava yolları firmasıdır.

Yorum yazın.