Neden Puanlar Artık Sadece 1 Yıl Geçerli?

Neden Puanlar Artık Sadece 1 Yıl Geçerli?

Bu sene KPSS’ye giren adaylar daha iyi bilir. Artık KPSS p10 yani öğretmenlerin öğretmenlik için aldıkları KPSS puanı 1 yıl geçerli olacak.

Peki p10 puanları neden artık sadece 1 yıl geçerli? Yani böyle olunca daha mı iyi olacak? ya da bu durum haksızlıkların önüne mi geçilmesini sağlayayacak?

Kopyalar mı bitecek? Soruların sızdırılmasına bir son mu verilecek?

Kişisel düşüncem bunun son derece yanlış olduğu yönündedir. Farzı misal: Bu sene KPSS’ye girdiniz değil mi? Girdiniz ve daha önceki atamalara göre de gayet iyi atanmanıza yetecek bir puan aldınız diyelim. Fakat o sene az atama yapıldıysa ne olacak? Geçen yıllara göre iyi bir puan sayılabilecek bir puan almanıza rağmen bu seneki puanınızla atanamayacaksınız. Daha sonra ne olacak gitti güzelim çalışma. Puanı at çöpe gitsin. Öteki sene atamaya hazırlanamadınız fakat yeterli olmasa da iyi bir alım yapıldı ve geçen seneki puanınızla gidebileceğiniz halde kullanamadığınız için gidemiyorsunuz. Halbuki siz ne kopya çektiniz ne de soruları çaldınız.

2011’de bu gelseydi, öğretmen adayları yanmıştı. Ve yeni 2011’lerde(yani seçim öncesi yapılacak atamalarda) öğretmen adaylarını büyük mağduriyet bekliyor.

Çıkar amaçlı yapılan her atama, yanında da mağduriyetleri birlikte getirir. 2011’de seçimlerde çıkar sağlamak için sınavdan hemen önce atama yapılmıştı. Daha sonra Ağustosta ise 11,544 gibi komik bir alım yapıldı. Şubatta da 16 binlik bir alım. Toplamda ise 27 bin alım. yapıldı 2011 sınavına girenlerden.

Sonuç: 2011 yüksek puanlarla atanamama yılı oldu. Şimdi 2012 sınavına bakıyoruz, muazzam bir yığılma var puanlar arasında. Mağdur olanlar yine öğretmenler yine öğretmenler.

Soruyoruz burdan Meclis’teki vekillere, kapıda yapılması gereken onca iş, yayınlanması gereken onca gerekli kanun varken, p10 puanlarının sadece bir yıl geçerli hale getirecek bir düzenleme ne için yapıldı, çok mu gerekliydi?

Share This Post

One Response to "Neden Puanlar Artık Sadece 1 Yıl Geçerli?"

  1. azizce düşünceler · Edit

    yahu kardeşim kime söylüyorsunuz bu laflarıkaçatane milli eğitim bakanı değişti ama hep gelen gideni arattı aynı yök başkanı dogramacı gibi bunlarda bir çok yetenekli genç beyni harçadı ve işe yaramaz adamları kopya yoluyla işe soktu neden geçen yıllardaki kpss de kopye cekenler hala bulunamadı neden diyecek olursanız adamlar memur oldu ve beleşten maaşları alıyorlar .

    Reply

TEPKİ VER - Yorum YAP.