Öğretmenlik Alan Bilgisi Soruları indir

Öğretmenlik Alan Bilgisi Soruları indir

kpss_alan_sinavi_ornekleriÖğretmenlik Alan Bilgisi Testi(ÖABT) Örnek Soruları ÖSYM tarafından yayınlandı. Öğretmenlik Alan Bilgisi Soru Örneklerinde alan sınavı olacak branşlara yönelik örnek sorular verilmiştir.

İçerisinde Türkçe Öğretmenliği Alan Soruları örnekleri, İlköğretim ve Lise Matematik Alan sınavı soru örnekleri, Fen ve Teknoloji alan sınavı örneği, Edebiyat alan sınavı soruları örnekleri, Din Kültürü Alan Sınavı soru örnekleri Fizik Kimya Biyoloji kpss alan sınavı soru örnekleri,

2013 yılında Türkçe, İlköğretim Matematik, Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Matematik (Lise), Fizik, Kimya, Biyoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil (Almanca, Fransızca, İngilizce) alanlarında uygulanacak Öğretmenlik Alan Bilgisi Testinin (ÖABT) konu başlıkları ve konuların test içindeki ağırlıkları, sınav yapılacak alanlara göre ekte adayların bilgisine sunulmaktadır.

Testte yer alacak sorular hakkında fikir vermesi amacıyla, Merkezimiz tarafından sınav yapılacak her alan için ayrı ayrı örnek sorular hazırlanmıştır. Aşağıdaki bağlantıdan örnek sorulara erişilebilir.

Öğretmenlik Alan Sınavı örnek sorularını indirmek için tıklayın:oabt-ornek-soru-ve-agirliklar

Share This Post

TEPKİ VER - Yorum YAP.