Performans Takip Sınavı PTS Sonuçları (2015-2016)

Performans Takip Sınavı PTS Sonuçları (2015-2016)

Antalya genelinde İLBAP kapsamında yapılan Performans Takip Sınavı PTS sonuçları ne zaman açıklanacak? En son 30 Aralık 2015 tarihinde 6. sınıf, 7. sınıf ve 8. sınıf öğrencilerine yapılan bu sınavın sonuçlarını buradan takip edebilirsiniz.

Performans Takip Sınavı (PTS) nedir?

pts
pts sonuçları

Her yıl Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen bir genel durum değerlendirme sınavıdır. Bu sınav ilk dönem ve ikinci dönemde olmak üzere yılda iki kez yapılmaktadır.

Bu sınav sonuçları ile birlikte ilçelerin başarı durumları, okul bazında değerlendirilmekte. İlçeler içerisindeki okulların da sıralamaları görülebilmektedir. Sınav sonuçlarıyla birlikte birçok istatistiki veri okullar tarafından görülebilmektedir.

Hangi sınıflara yapılmaktadır?

ilk olarak Lise 1, 10. sınıf, 11. sınıf ve 12. sınıflara daha sonra da 6. sınıf, 7. sınıf ve 8. sınıf öğrencilerine yapılmaktadır. 5. sınıf öğrencileri 6, 7 ve 8’lere PTS yapıldığında okula gelmemektedir, yani 5. sınıflara PTS yoktur.

En son yapılan 30 Aralık 2015 Performans Takip Sınav sorularının cevaplarını görmek için TIKLAYIN…

Performans Takip Sınavı derslere göre konu dağılımları ise burada: TIKLAYIN…

PTS’de hangi dersten hangi sınıflar için kaç soru çıkıyor? TIKLAYIN…

Sonuçlar ile kafanıza takılan sorularınızı, merak ettiğiniz konuları yorum atarak bizlere sorabilirsiniz. Bu sınav hakkında sorulan sorulara en kısa sürede cevap verilecektir, herkese başarılar.

PTS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Performans Takip Sınavı sonuçları henüz açıklanmadı. Sonuçlar açıklanır açıklanmaz burada duyurulacaktır.

Share This Post

5 Responses to "Performans Takip Sınavı PTS Sonuçları (2015-2016)"

TEPKİ VER - Yorum YAP.