Şanlıurfada Rekor Sınıf Sayısı!

Şanlıurfada Rekor Sınıf Sayısı!

boş sınıfBir sınıfa kaç kişi sığdırabilirsiniz? Bunu hiç düşündünüz mü? Ben hiç düşünmedim açıkçası, bir sınıfa ne kadar öğrenci sığabilir, ya da ben ne kadar öğrenci sığdırabilirim? Hiç aklıma gelmemişti. Fakat bazı fikirler daima birilerinin aklına hep daha önceden gelir.

Gelin görün ki bu fikir benden önce Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün aklına gelmiş. Vay be diyesim geldi, sayıyı öğrenince. Asla geçemeyeceğim bu sayıyı.

4+4+4 ile birlikte ortaya çıkan birtakım problemler çeşitli şekilde giderilmeye çalışıyor. Bu yaratıcı çözümlerden birisini de Şanlıurfa Siverek Milli Eğitim Müdürlüğü gerçekleştirdi. Peki nasıl?

Bir sıraya 4 öğrenci oturdan Siverek MEM, bir sınıfa ne kadar öğrenci sığdırabililir rekorunu elinde tutmayı başardı. Bu okulda bir sırada 4 ya da 5 öğrenci oturuyor.

Fakat bu REKOR öğrenci velilerini pek de tatmin etmedi.

Siverek’e 50 kilometre uzaklıktaki 2 bin nüfuslu Çıkrık Köyü’ndeki Raif Mumcu İlköğretim Okulu’nda öğrencilerinin sıradan düşmemek için çabaladığını ve sağlıklı bir eğitim alamadıklarını dile getiriyorlar.

O Güzel görüntülerden bir kare:

kalabalık sınıf

Şanlıurfa ’da, 1285 öğrencisi bulunan 8 derslikli Çıkrık Köyü Raif Mumcu İlköğretim Okulu, Türkiye’nin eğitim gururu oldu!

Taşımalı eğitim kapsamındaki okulun 1-A sınıfı 133, 1-B sınıfı ise 130 kişiyle, Türkiye’nin en kalabalık sınıfı rekorunu kırdı.

 

 

 

 

Siverek Kaymakamı Hamza Erkal, Çıkrık Köyü’ne Van’dan gelecek konteynırlarla bu sıkıntıyı gidereceklerini ve öğrenci sayılarını azaltacaklarını belirtti.

 

İşte o haber:

 

Share This Post

TEPKİ VER - Yorum YAP.