Sınıf Öğretmenliğinde Deprem!

Sınıf Öğretmenliğinde Deprem!

Bu seneki Ağustos Ataması”nda Sınıf Öğretmenliğinden yalnızca 324 kişi alınacak. Sınıf öğretmenleri de dahil olmak üzere hiçbir branş bu kadarını beklemiyordu sanırım. Peki ne olacak bundan sonra? Önümüzdeki senelerde Sınıf Öğretmenliğinde alımlar nasıl olacak?

Ne olursa olsun mezunu cok olan bir bölümden bu kadar az alım büyük mağduriyet. Tabii, sınıfcılar yıllardır yapılan öğretmen eylemlerine düşük sayıda destek veriyorlardı. Malesef şu anda yalnız kalacaklar gibi gözüküyor.

Beni şaşırtan iste Şubat atamasında Sınıftan 5 bin alınması. Bu MEB çok ilginç bir kurum mantık kuramıyoruz bir türlü yaptıklarında. Şubat atamasında 5 bin alım yapıldığı için birçok branş mağdur edilmişti. Madem sınıf öğretmenliği gerçekten norm fazlası olacaktı, madem sınıf öğretmenliğinden bu kadar fazlalık vardı. Neden Şubat atamasında 5 bin atama yaptınız?

Şubat atamasında 5 bin yerine yapılacak 2 binlik bir alım bu Ağustos atamasında belki de sınıfçı öğretmen arkadaşlarımızın mağdur olmasını engelleyecekti. Şubatta 69’lara düşen sınıf şimdi yüksek bir puanla kapatacak ve olan malesef 2012’ye yeni giren adaylara olacak en çok da.

Kınıyoruz! Şubat atamasında 17 binin 5 binini sınıf öğretmenliğine ayırıp birçok branşı mağdur eden, 1060 kişilik boş kontenjana sebebiyet veren, Ağustos atamasında sınıfçıları ve diğer branşları(özellikle lise branşlarını) yok sayan zihniyeti, KI NI YO RUZ!

Share This Post

TEPKİ VER - Yorum YAP.