2012-Seviye Tespit Sınavı (2012-STS) Soru ve Cevapları

2012-Seviye Tespit Sınavı (2012-STS) Soru ve Cevapları

2012-Seviye Tespit Sınavı  (2012-STS) 1.Aşama:
Sınav Sonuçlarının Açıklanması ve
Cevap Kâğıtları ile Soru Kitapçıklarının Görüntülenmesi

11 Mart 2012 tarihinde yapılan 2012-STS 1. Aşama Sınavının değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

Sınav sonuçları 6 Nisan 2012 günü saat 17.00’den itibaren ÖSYM’nin http://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklanacaktır.

Adaylar sınav sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

Adayların sorulara verdikleri cevapların analizi olan madde analizi sonucunda sorular yeniden bilimsel denetmenler tarafından incelenmiştir. Bu inceleme sonucunda ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından; Tıp Doktorluğu Testinin ana soru kitapçığında yer alan 99. soru ile Öğretmenlik Meslek Bilgisi Testinin ana soru kitapçığında yer alan 58. sorunun iptal edilmesine ve ilgili testte cevabı bulunan tüm adayların bu sorulara doğru cevap verdikleri kabul edilerek değerlendirme yapılmasına karar verilmiştir.

Sınav sonuçlarına ilişkin sayısal bilgilere aşağıdaki bağlantıdan erişilebilecektir.

Bu sınava ait soru kitapçıkları ve cevap kâğıtlarının görüntüleri ile cevap anahtarları, sınava giren adayların kendi soru kitapçıkları ile cevap kâğıtlarını inceleyebilmeleri amacıyla 6 Nisan 2012 günü saat 17.00’den itibaren erişime açılacaktır. Adaylar kendi cevap kâğıtlarının görüntüsünü, ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile edinebileceklerdir. Ayrıca; sınavda kendi cevap kâğıtlarına kodladıkları soru kitapçığı numarasına ve bu kitapçıkta yer alan sorulara da http://skgs.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ile erişebileceklerdir. Adaylar, sisteme giriş yaptıktan sonra, ilgili sınavı ve görüntülemek istedikleri soru numarasını seçtiklerinde ekranda soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabını görebileceklerdir.

Aday dışındaki ilgililerde ftp://dokuman.osym.gov.tr/SoruKitapcikKodlari bağlantısından önce görüntülemek istedikleri soru kitapçık numarasını belirleyecekler, http://skgs.osym.gov.tr internet adresinde de belirledikleri soru kitapçık numarasını ve görüntülemek istedikleri soru numarasını seçerek ilgili soruya ulaşabileceklerdir.

Bu uygulama, adayı ve kamuoyunu bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.

Adaylara duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

2012-STS 1. Aşama Sınavı Sonuçları

2012-STS 1. Aşama Sınavı Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler

Beğendin mi? Paylaş:) Google+ Whatsapp Yazdır

Share This Post

TEPKİ VER - Yorum YAP.