2013 İlk Öğretmen Ataması 16-29 Ağustosta Yapılacak

21 Mayıs 2013 Öğretmen, Atamalar MEB Öğretmen

ogretmen ataması2013 Ağustos ataması ne zaman yapılacak? 2013 Ağustos ataması  yani ilk atama tarihi belli oldu. 2013 Ağustos Ataması 16 29 Ağustos arasında yapılacak. 2013 Öğretmen ilk atama tarihi 16 29 Ağustos.

Milli Eğitim Bakanlığı, 15.05.2013 tarih ve 980028 sayılı “Yer Değiştirmeler” konulu yazısında daha önceki haberlerimize paralel işlemlerin yapılması gerektiğini İl Milli Eğitim Müdürlüklerine bildirmiştir.

OKUL DÖNÜŞÜMLERİ MAYIS SONU İTİBARİYLE TAMAMLANMALI

Bakanlık ilk önce ilköğretim okullarının bağımsız ilkokul veya ortaokul şeklinde yapılandırılmalarının Mayıs sonu itibariyle tamamlanmasını istemiştir.

DÖNÜŞÜM SONRASINDA NORM KADRO GÜNCELLEME İŞLEMLERİ YAPILMALI

Norm kadro güncelleme işlemleri 20 Mayıs 21 maziran 2013 tarihleri arasında yapılacaktır. Bu esnada sınıf öğretmenlerinin önceki sınıflarını okutmaya devam etmelerinin sağlanması istenmiştir.

NORM FAZLASI ÖĞRETMENE TERCİH HAKKI SUNULACAK

Okullara yapılan atamalar sonrasında norm kadro güncellemesi yapılacak, norm fazlası öğretmenlere, o eğitim kurumunda çalışılması geken süre şartı aranmadan il içinde yer değişikliği isteğinde bulunması hakkı tanınacaktır.

Norm fazlası öğretmen bulunması ama ayrılaya istekli öğretmen bulunmaması halinde, hizmet puanı en düşük öğretmen norm fazlası olarak belirlenecek, bu öğretmenler öncelikle o eğitim bölgesindeki okullara, bunun mümkün olmaması halinde ise ilçe içindeki veya il içindeki diğer okullara atanacaklardır.

SIRASIYLA ÖĞRETMEN ATAMALARI

1- Önce il içi ve iller arası isteğe bağlı ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı nakil işlemleri yapılacak. Bu işlemler Haziran ve Temmuz aylarında yapılacak.

2- Alan değişikliği işlemleri Temmuz ayında yapılacak.

3- Özür durumundan yer değiştirmeler 15 Temmuz ila 5 Ağustos arasında yapılacak.

4- KPSS puanına dayalı ilk atamalar 16 ila 29 Ağustos arasında yapılacak.

Bakanlık Ağustos sonuı itibariyle tüm atama ve yer değiştirme işlemlerini sonuçlandırmayı planlamaktadır.

MemurlarNet

Benzer İçerikler

2013 Ağustos Ataması
2013 İl içi ve İl Dışı Atama Tarihleri Belli Oldu
40 bin öğretmen ataması ne zaman?
Norm Fazlası Öğretmen Resen Atanabilir mi?
2013 Şubat Ataması Açıklaması
2013 Ağustos Ataması Kontenjanları
Takip Et
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör