2020 Lise Sorumluluk Sınavları Ne Zaman? MEB Açıkladı!

2020 Lise Sorumluluk Sınavları Ne Zaman? MEB Açıkladı!

2020 Lise sorumluluk sınavları ne zaman yapılacak? Milli Eğitim Bakanlığı koronavirüs sebebiyle okullara ara vermiş, uzaktan eğitim sürecini başlatmıştı. Bu süreçte 2. dönem için 1. dönem notları geçerli sayılacak ve kalma olmayacaktı. Peki 1. dönemde zayıf gelen dersler için sorumluluk sınavları hangi tarihte yapılacak? İşte lise sorumluluk sınav tarihleri…

2020 Lise sorumluluk sınavları ne zaman yapılacak? MEB lise hazırlık, 9. sınıf, 10. sınıf, 11. sınıf ve 12. sınıf sorumluluk sınavı tarihlerini açıkladı.

Lise sorumluluk sınavları ne zaman?

Lise öğrencileri ile hazırlık sınıfında öğrenim gören öğrenciler için sorumluluk sınavları, 2020 Eylül ayında yapılacak. Öğrenciler, sınavlarda, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının derslerinden birinci döneme ait konu ve kazanımlardan sorumlu olacak.

2019-2020 eğitim ve öğretim yılında sorumlu geçilen derslerini kapsayacak şekilde yapılacak sorumluluk sınavlarına 9, 10, 11 ve 12’inci sınıf öğrencileri ile hazırlık sınıfında öğrenim gören öğrenciler katılabilecek.

Lise Baraj Dersleri Neler? Baraj Dersinden Kalınırsa Ne Olur? Okumak İçin Tıklayın.

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından illere gönderilen yazıya göre, tüm derslerden başarılı olan öğrenciler ile başarısız dersleri bulunanlardan yıl sonu başarı puanı en az 50 olan öğrenciler sınıfını doğrudan sınıf geçecek. 

Alt sınıflar da dahil, başarısız ders sayısı toplamına bakılmaksızın doğrudan sınıfını geçemeyen öğrenciler ise baraj, ders ayrımı yapılmaksızın sorumlu olarak bir üst sınıfa geçecek.

Lise sorumluluk sınavı konuları neler?

Sınavlar, öğrenci ve velilere duyurulup okul yönetimlerince gerekli tedbirler alınarak Eylül 2020’de gerçekleştirilecek. Öğrenciler, sınavlarda, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının derslerinden birinci döneme ait konu ve kazanımlardan sorumlu olacak.

Abone Ol:

Bu yazıyı paylaş

Yorum Yap