7. Sınıfta Hangi Dersler var? Kaç Saat Var?

7. Sınıfta Hangi Dersler var? Kaç Saat Var?

7. sınıf dersleri neler? 7. sınıfta hangi dersler var? 7. sınıfta hangi ders kaç saat? 7. sınıf toplam ders saati? Ortaokul 7. sınıf dersleri ve saatleri. Ortaokul 7. sınıf dersleri neler? Yedinci sınıfta hangi dersler var? 7. sınıfta hangi ders kaç saat?

7. Sınıfta hangi dersler var? 7. sınıfta hangi ders kaç saat? 7. sınıf ders saatleri çizelgesi. 7. sınıf Türkçe, matematik, ingilizce, fen, din kaç saat? 7. sınıfta Türkçe kaç saat? 7. sınıfta matematik kaç saat? 7. sınıfta ingilizce kaç saat?

7. sınıf hangi dersler zorunlu? 7. sınıfta hangi seçmeli dersler var?

7. Sınıf Dersleri ve Ders Saatleri

Türkçe 5 saat

Matematik 5 saat

Fen Bilimleri 4 saat

Sosyal Bilgiler 3 saat

Yabancı Dil 4 saat

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 saat

Görsel Sanatlar 1 saat

Müzik 1 saat

Beden Eğitimi 2 saat

Teknoloji ve Tasarım 2 saat

Toplamda 29 saat zorunlu ders vardır.

NOT: Yukarıda verdiğimiz dersler zorunlu dersler olmakla birlikte 7. sınıf öğrencilerinin göreceği zorunlu derslerdir. Toplam 29 saate denk gelmektedir. 8 saat de seçmeli dersler ile birlikte toplamda 37 saat ders görülmektedir.

7. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama (%100 E-okul Uyumlu) – takdir teşekkür hesaplamasını buradan yapabilirsiniz.

Beğendin mi? Paylaş:) Google+ Whatsapp Yazdır

Yorum Yap

309 Yorum - "7. Sınıfta Hangi Dersler var? Kaç Saat Var?"

 1. oha ben bahçeşehir kolejine gidiyorum 7 ders matematik 2 ders beden 1 saat resim 7 saat türlçe 6 saat fen ve sosyal 1 ders din 2 ders almanca daha ne olsun ..

  Cevapla
 2. Raziye Hafize Bilgiç · Edit

  Arkadaşlar kendinizi iyi bir yila hazirlayin allah ziin acikli versin hasta olanlara şifa versin ben 7 gectim hepinizi cok seviyom iyi okullar

  Cevapla
 3. Tüm yorumları okudum . Neden endişeleniyorsunuz. Kendinize özgü yeni bir yıl sizi bekliyor. Belki birbirimize laf atmayıp da önümüzdeki yılın planına bakmalıyız. Derslerinizde hepinize başarılar ve Allah hepimize zihin açıklığı versin. Amin.

  Cevapla
 4. 7. Sınıf Çok zor olacak. Zaten teknoloji tasarım gelmiş orda birsürü saçma sapan icat falan yapcaz sonrta e dersler de zor ama ben müziği göremedim tabloda???

  Cevapla