8. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama (E-Okul)

8. Sınıf takdir teşekkür hesaplama eokul 2019 2020 eğitim öğretim yılı için hazırlanmıştır. 8. Sınıf öğrencileri için hazırladığımız takdir teşekkür hesaplama modülümüzdür. MEB’in yeni sistemine uygun 8. sınıf takdir teşekkür hesaplama sitesi arıyorsanız bu sayfa tam size göre. 8. Sınıf öğrencisiyseniz, burada sizler için hazırladığımız 8. sınıf takdir teşekkür alıp almamayı hesaplama robotumuz sayesinde takdir ya da teşekkür alıp almadığınızı öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda takdir ya da teşekkürü kaçıranlara takdir veya teşekkürün kaç puanla kaçırıldığı da belirtilmektedir ki böylece öğrencilerimiz ihtiyacı olan puanı görüp hesaplarını daha iyi bir şekilde yapabilirler. E-okul meb takdir teşekkür hesaplama sonucuyla aynı sonuçları vermektedir.

8. Sınıf takdir teşekkür online hesaplama robotumuz yeni sistem ve derslere göre düzenlenmiştir. 8. Sınıf takdir teşekkür hesaplama 2015. 8. Sınıfta takdir teşekkür alıp almadığınızı öğrenmek için sizlere yazdığımız derslerin karşısına notlarınızı girin ve sonunda takdir alıp almadığınızı görün. hangisoru.com takdir teşekkür hesaplama robotumuz en güncel sisteme göre düzenlenmiş olup her değişiklikte de güncellenmektedir. 8. sınıf takdir alacak mıyım? 8. sınıf teşekkür mü takdir mi alacağım? 8. sınıf takdir teşekkür belgesi alıp almadığınızı öğrenin.

8. sınıf takdir teşekkür hesaplama

8. Sınıfta hangi dersler var? 8. Sınıfa gidecek öğrenciler hangi dersleri alacak? Ortaokul 8. sınıfta yer alan dersleri ve ders saatlerini, seçmeli dersleri buradan görebilirsiniz.

 • Hangi durumda takdir teşekkür alınamaz, takdir teşekkür almak için en düşük ders notu kaçtır?
 1. Türkçe ders notunuz 55’ten düşük ise takdir ya da teşekkür alamazsınız.
 2. 45’ten düşün notunuz varsa takdir teşekkür alamazsınız. (45’ten düşük bir not girerseniz sistem tarafından 45’ten düşük notunuz var diye uyarı alırsınız.)
 3. Ortalamanız 70’in altında ise Teşekkür, 85’in altında ise takdir alamazsınız. Yani ortalamanız 69,999 olsa bile teşekkür alamaz, aynı şekilde ortalamanız 84,999 olsa bile takdir alamazsınız.

8. sınıf takdir teşekkür hesaplaması nasıl yapılır?

 • Aşağıda yer alan 8. sınıf dersleri ve notları bölümünü doldurunuz.
 • Okulunuzda seçmeli dersleri haftalık kaç saat görüyorsanız ona göre seçimi yaparak Hesapla butonuna basınız. Hepsi Bu Kadar! 😉
 • Hesaplama sonucunun adınıza göre çıkmasını isterseniz, ad soyadınızı yazabilirsiniz. Zorunlu değildir.
 • Hesaplama sonucunuzu isterseniz sosyal paylaşım platformlarında arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz. Bunun için hesaplama sonrası paylaşım butonları aktif olacaktır.
 • Bu hesaplama 8. sınıf öğrencileri için 2019 2020 eğitim öğretim yılına göre hazırlanmıştır.
 • Başarılar dileriz! HangiSoru.com
8. Sınıf Takdir Teşekkür Belgesi Hesaplama
NOT : Bu hesaplama aracı 2014 - 2015 eğitim yılı ve sonrasına (2018 - 2019 dahil) uyumlu olarak hazırlanmıştır. Puanını boş bıraktığınız dersler için hesaplamalarda 0 puan kullanılacaktır.
 1. Örn. 77,65
 2. Örn. 77,65
 3. Örn. 77,65
 4. Örn. 77,65
 5. Örn. 77,65
 6. Örn. 77,65
 7. Örn. 77,65
 8. Örn. 77,65
 9. Örn. 77,65
 10. Örn. 77,65
 11. Örn. 77,65
 12. Örn. 77,65
 13. Örn. 77,65

Takdir teşekkür nasıl hesaplanır?

Öğrencilerin dönem sonu ders puan ortalamaları alınır ve bu ortalamalar derslerin haftalık ders saatleri ile çarpılır. Elde edilen sonuçlar ile derslerin haftalık ders saatlerine bölünür. Bu bölümden çıkan sonuç öğrencinin almış olduğu ortalamayı gösterir. Bu ortalama 70-84 arasında ise teşekkür, 85-100 arası bir değerde ise öğrenci takdir alır.

Takdir kaç puanla alınır?

Bir öğrencinin takdir alabilmesi için ağırlıklı not ortalamasının 85 ile 100 arasında olması, zayıf dersinin olmaması ve Türkçe dersinin 3 ve üzeri olması gerekiyor.

Teşekkür kaç puanla alınır?

Bir öğrencinin teşekkür alabilmesi için ağırlıklı not ortalamasının 70 ile 84 arasında olması, zayıf dersinin olmaması ve Türkçe dersinin 3 ve üzeri olması gerekiyor.

Onur belgesi kime verilir?

Onur belgesi ulusal ya da uluslararası yarışmalarda, sosyal faaliyetlerde başarı göstermiş öğrencilere verilir.

İftihar belgesi kime verilir?

İftihar belgesi okul derslerinde başarı sağlamış, davranışlarıyla örnek olan, sosyal etkinliklere katılım sağlamış öğrencilere verilebilir.

TAKİP ET : 

Bu yazıyı paylaş

Yorum Yap

23 Yorum - "8. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama (E-Okul)"