9. Sınıfta (Lise 1) Hangi Dersler Var? Kaç Saat Var?

9. Sınıfta (Lise 1) Hangi Dersler Var? Kaç Saat Var?

Lise 1. sınıf öğrencilerinin merak ettiği konuların başında da yeni lise hayatında hangi yeni derslerle karşılacağız. Peki sevgili Lise 1 öğrencileri sizleri Lise 1’de yani 9. sınıfta hangi dersler bekliyor? 9. Sınıf dersleri neler? 9. sınıfta hangi ders kaç saat var? Lise 1 dersleri neler? Lise 1’de hangi dersler var? Lise 1’de beden kaç saat? 9. sınıf dersleri neler?

Lise 1’de Matematik kaç saat? 9. sınıfta hangi dersler kaç saat verilmekte?

İşte bu soruların cevabını aşağıdaki listede bulabilirsiniz.

Lise 1’de hangi sayısal dersler var?

Lise 1’de olan tüm derslerin listesi.

9. Sınıf (Lise 1) Dersleri ve haftalık ders saatleri:

Türk Edebiyatı (3)

Fizik (2)

Beden Eğitimi (2)

Dil ve Anlatım (2)

Kimya (2)

Sağlık Bilgisi (1)

Matematik (6)

Biyoloji (3)

Görsel Sanatlar / Müzik (1)

İngilizce (6)

Tarih (2)

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (1)

Almanca (2)

Coğrafya (2)

9.sinif-lise-1-dersleri

E-okul ile %100 uyumlu sonuç veren 9. sınıf takdir teşekkür hesaplama robotu için tıklayınz.

Anadolu Liseleri ders çizelgeleri , Bakanlığımızın Talim ve Terbiye Kurulu tarafından belirlenmiş olup tüm Türkiye’de aynı şekilde uygulanmaktadır. 9.sınıftaki öğrencilerimiz 35 saat zorunlu , 1 saat Rehberlik ve Yönlendirme ve 4 saat seçmeli ders olmak üzere haftada toplam 40 saat ders görmektedir. 4 saatlik seçmeli dersler, kayıt zamanında velilerin ve öğrencilerin imzalı dilekçesi doğrultusunda seçilir. 35 saatlik zorunlu dersler ve ders saatleri aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Beğendin mi? Paylaş:) Google+ Whatsapp Yazdır

Yorum Yap

289 Yorum - "9. Sınıfta (Lise 1) Hangi Dersler Var? Kaç Saat Var?"

  1. İngilizce bence çok gerekli 10. Sınıfım ana dilim gibi konuşmak için dışarıdan eğitim alıyorum ileride hatta şuanda bir çok internet işleri vs. İçin İngilizce şart. Sığ düşünme.

   Cevapla
 1. Koskoca cihan padişahı Fatih sultan Mehmet bile 9 dil öğrenirken Almanca ya bu kadar tatava yapmışsınız ayıp size gençler akıllı olun bu ülkenin sizlere ihtiyacı var. Allah hepinize zihin açıklığı versin

  Cevapla
  1. sanki derslerde adam akıllı dil öğreniliyorda . 12 yıl boyunca ingilizce ders görüp konuşamayan tek ülke biziz heralde bence kaliteli bir eğitim olsun tek dil olsun. Keşke tam anlamıyla öğrenebilsekte çok dil öğrenebilsek ama ben daha hiç görmedim . Lise mezunu olupta çatır çatır ingilizce konuşan. Birkaç kaliteli okul hariç.

   Cevapla