Ağlatan KPSS Soruları! :)

Ağlatan KPSS Soruları! :)

Bu başlıkta sizlere kpss’de karşımıza çıkan ilginç soruları paylaşacağız, sizler de bize, size ilginç gelen soruları göndererek sorularınızı paylaşabilirsiniz.

SORU: Fatma Hanım’ın kızı markettte ağlaya ağlaya annesinden dondurma istemektedir. Komşusu Ayşe Teyze acımış ve “al yavrum ye” diyerek bir dondurmaalıp çocuğa vermiştir. Bu durma öfeklenen anne; “ne yaptın sen, pekiştirme-karşı pekiştirme oluyor bu, artık hep ağlayacak ve dondurma isteyecek” diye cevap vermiştir. Bu olayla ilgili aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?

A)Ayşe hanım ataması yapılmayan öğretmen adayıdır.

B)Ayşe hanım KPSS olayını fazla abartmıştır.

C)Şuna bak ya çocuklar dondurma bile yiyemiyecek

D)Bakın, görün millet ne hale geldi

E)Ayşe Hanım’ın gidişat iyi değil

Kurtlar vadisi dizisini çok izleyen Koray rüyasında Polat’ın Ulubey’le konuşurkenmasadaki kalemtraşı kırarak içindeki bıçakla onu öldürdüğünü görmüştür. Bunun üzerine Abdulhey “Abi kalemtraş adam öldürmek için değil kalem açmak içindir” demiştir.

79. bu durum da koray’ın hangi zekasının daha fazla geliştiği söylenebilir? cevap: görsel-uzamsal

80. Abdulhey’in sözleri yaratıcı düşüncenin önündeki engellerden hangisine örnektir? cevap: işleve takılma.

 

Bir ev hanımı farklı bir çamaşır deterjanı kullanmaya karar vermiştir. çamaşırlarını yıkadıktan sonra çamaşırların zarar gördüğünü anlayan ev hanımı ne zaman tv de deterjanın reklamını görürse sinilenmektedir. hatta o deterjanı anımsatan her türlü uyarıcıya da (makine,yumuşatıcı) olumsuz tepkiler göstermektedir…. Ev hanımının deterjanı anımsatan her türlü uyarıcıya olumsuz duygular beslemesi aşşağıdaki kavramlardan hangisiyle açıklanır ?

A)Ön koşullanma

B)Dereceli(üst düzey) koşullanma

C)Geciklmeli koşullanma

D)Garcia Etkisi

E)Öğrenilmiş Çaresizlik

SORU 1: Aşağıdakilerden hangisi KPSS sınavı olmaksızın kamu personeli olur?

a) Öğretmenler b) Maliye Memurları c) Sözleşmeli Sağlık Memurları d) Milletvekilleri

Galatasaraylı futbolcuların Fenerbahçe maçından önce, daha önceki maçlarda aldıkları sonuçlar akıllarına gelmekte (6-0, 4-0, 3-2, 4-3) ve Galatasaraylı futbolcular “Ne yaparsak yapalım yine kazanamayacağız” diyerek, daha az çalışmakta ve yine başarısız olmaktadırlar. Bu durum, öğrenme teorilerindeki hangi kavrama örnek olabilir?

A) Habercilik

B) Tepkisel koşullanma

C) Kendini gerçekleştiren kehanet

D) Öğrenilmiş çaresizlik

E) Sistematik duyarsızlaşma

-DOĞRU CEVAP: D-

SORU: Fatma Hanım’ın kızı markettte ağlaya ağlaya annesinden dondurma istemektedir. Komşusu Ayşe Teyze acımış ve “al yavrum ye” diyerek bir dondurma alıp çocuğa vermiştir. Bu durma öfeklenen anne; “ne yaptın sen, pekiştirme-karşı pekiştirme oluyor bu, artık hep ağlayacak ve dondurma isteyecek” diye cevap vermiştir. Bu olayla ilgili aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?

A)Ayşe hanım ataması yapılmayan öğretmen adayıdır.

B)Ayşe hanım KPSS olayını fazla abartmıştır.

C)Şuna bak ya çocuklar dondurma bile yiyemiyecek

D)Bakın, görün millet ne hale geldi

E)Ayşe Hanım’ın gidişat iyi değil

Beğendin mi? Paylaş:) Google+ Whatsapp Yazdır

TEPKİ VER - Yorum YAP.