AÖF Okuyanlara Bütünleme Yok Cevabı!

aofAnadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aydın Ziya Özgür  AÖF okuyan öğrencilerin büt isteğine karşılık, bütünlemenin kesinlikle olmayacağını açıkladı.Ziya Özgür açıklamasında sene başında bütünleme yapılmayacak kararı aldıklarını ve bu karardan vazgeçemeyeceklerini belirtti.

Prof. Dr. Aydın Ziya Özgür bugün yapmış olduğu açıklamada, bu sene dönem başında almış oldukları karardan dönmelerinin söz konusu olmadığını ve kesin bir dille bütünleme sınavının olmayacağını belirtti.

Açıköğretim fakültesinin dönemlik kredili sisteme geçtiğini hatırlatan Özgür, “Bu nedenle öğrencilerin değerlendirilmesi bağıl sisteme geçmiş oldu. Örgüt eğitimle bu geçişlerin sağlanması adına öğrenciler ara sınavı ve dönem sonu sınavıyla değerlendirilecek. Yani her iki sınavdaki başarılar dikkate alınacak. Bütünleme sınavı yapılmayacak” dedi.

BÜTÜNLEME İSYANI SOSYAL MEDYADA!
Bütünleme hakkı kaldırılan AÖF öğrencileri haklarını aramak ve bütünleme sınavı hakkının yeniden verilmesi için sosyal paylaşım sitesi Twitter’da organize oldu. AÖF yönetimi tarafından kaldırılan bütünleme sınavları AÖF öğrencilerini mağdur etmeye devam ediyor.

YÖK tarafından bütün üniversitelerde yapılması yasal zorunluluk haline getirilen bütünleme sınavları sadece AÖF’de yok. Bütünleme haklarını geri isteyen AÖF öğrencileri ‘AÖF Bütünleme Sınavı Yardım Kampanyası’ başlattı.

Benzer İçerikler

Alan Sınavı 2013’te yapılacak.
2013 Alan Sınavına Hayır!
Nabi AVCI: Sahte Diplomalı Öğretmenlerimiz Var!
Kürtçe Tezsiz Yüksek Lisans Sınavı İptal
Skandal Sözlerin Sahibi Öğretmen Yeniden İş Başında!
Şubat’ta Atama Yapılmayacak Açıklaması
Takip Et
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör