Askere Hangi Aylarda Gidilir? Celp Dönemleri Ne Zaman?

Askere Hangi Aylarda Gidilir? Celp Dönemleri Ne Zaman?

hangi-aylarda-askere-gidilirAskere hangi ayda gideceğim? Askere ne zaman gideceğim? Askere hangi celp döneminde gideceğim? 97liler, 98’liler ne zaman askere gidecek?  Askerlik celpleri.

Askere gideceksiniz ve hangi aylarda askere gidilir? konusunda bilgi almak istiyorsanız aşağıda yazmış olduğumuz Askere ne zaman gideceğim? Askere ne zaman gidilir? Askerliğe hangi aylarda gidilir? temelli sorulara cevap verdiğimiz yazımız yardımcı olacaktır.

Askere ne zaman gideceğinizi tam olarak bilmeniz için ilk başta bilmeniz gereken temel konu celp döneminizle ilgilidir. Celp dönemleri 4’e ayrılır ve celp ya da tertip olarak adlandırılır. 1. Terip Şubat, 2. Tertip Mayıs, 3.Tertip Ağustos, ve 4. Tertip Kasım ayıdır.

2016-2017 Askerlik celp dönemleri listesini görmek için: TIKLAYIN.

Listeden hangi şehirden kaç askerin askere alınacağını görebileceksiniz. Listede memleketinize bakarak hangi celp döneminde askere gideceğinizi görebilirsiniz. Fakat nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, yorum atarak yaşınızı ve doğum gününüzü belirtin biz size hangi yıl hangi ay askere gideceğim sorunuzu yanıtlayalım.

Varsayalım ki tecillisiniz ve tecilinizi bozdurdunuz. Tecilinizi bozdurduktan sonraki celp döneminden sonraki gelen celp döneminde askere gidersiniz.

Beğendin mi? Paylaş:) Google+ Whatsapp Yazdır

Yorum Yap

81 Yorum - "Askere Hangi Aylarda Gidilir? Celp Dönemleri Ne Zaman?"

  1. 01.12.1991 dogumluyum universite 2017 de bu yıl bitti tecil ettirdim iki yil kasım 28 yani yarin tecil bozdurursam ne zaman giderim askere yada kasim bitmeden tecil bozdurmam aralikta bozdurmamdan daha mi iyi simdiden tesekkur ederim cevabınız icin…

    Cevapla