Ataması Yapılmayan Öğretmenler Twitter’da İsyan Etti!

Ataması Yapılmayan Öğretmenler Twitter’da İsyan Etti!

1 yıldır öğretmen ataması yapılmıyor. Her seferinde televizyonlarda öğretmenlere müjde vs. şeklinde haberler çıkıyor. Sanki atama yapılmış, yeni bir atama daha da yapılıyor gibi. Maalesef toplum bu haberlerle yanlış yönlendirilmektedir. 2017 yılında henüz atama yapılmış değildir.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz “Güncellenen Öğretmenlik Lisans Programlarının Tanıtımı” dolayısıyla, YÖK Başkanlığında düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, 584 bin öğretmen ataması gerçekleştirdiklerine dikkati çekerek, “20 binin öğretmenin mülakatı tamamlandı. 5 bin öğretmenin mülakatını önümüzdeki ay başlatıyoruz. Bu yıl da 25 bin öğretmenimizi eğitim ailemizle buluşturduğumuzda 610 binin üzerinde öğretmen atamasını gerçekleştirmiş olacağız. Bugün gördüğünüz her üç öğretmenden birisi bizim dönemimizde atandı.” açıklamasını yaptı.

2017’de atama yapmayan Milli Eğitim Bakanlığı sürekli geçmiş atamaları toplamakla yetindi.

Abbas Güçlü de konuya ilişkin Twitter hesabından tepki göstererek, “Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, öğretmen atamaları ile ilgili olarak yine çok şeyler konuşmuş ama yine hiç bir şey söylememiş! Şaşıran var mı?..”

açıklamasında bulundu. Atanamayan öğretmenler de Güçlü’ye verdikleri yanıtlarda hem basına hem de Bakana tepki gösterdiler.

Beğendin mi? Paylaş:) Google+ Whatsapp Yazdır

Yorum Yap