Atanamayan öğretmenlere bakandan öğüt!

Atanamayan öğretmenlere bakandan öğüt!
Ömer Dinçer atanamayan öğretmenlerin tek çıkış olarak devlet kapısını görmemeleri gerektiğini söyledi.
 
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, atama bekleyen 247 bin öğretmen adayı için net konuştu, tek motivasyonunuz devlet kapısı olmasın öğüdü verdi. Kadro meselesini ellerinden geldiği kadar çözmeye çalıştıklarını anlatan Dinçer, devletin tek iş kapısı olarak görülmesinin yanlış olduğunu söyledi.

Ardahan’da temaslarını sürdüren Dinçer, Merkez Yatılı Bölge İlköğretim Okulu’ndaki toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, Milli Eğitim Bakanlığı’nın yeniden yapılandırılması için çalışma yaptıklarını belirterek, ”Eğer öğretmeniniz yapılan değişimi kabul etmemişse, eğer öğretmeniniz kendi geleceğini Türkiye’nin geleceği için fırsat görmüyorsa başarılı olma şansınız olmayacaktır. Eğitimin başarısı bununla kaimdir” diye konuştu.

 
”Her kademede ayrı sorumluluk ve görevlerin tanzim edildiği bir kariyer planlaması yapıyoruz” diyen Dinçer, şöyle devam etti:
 
”Kariyer planlamasından sonra ben öğretmenlerimizin mesleğiyle alakalı ilişkilerin çok daha etkin hale geleceğini düşünüyorum. Öğretmenler için yeteri kadar çaba sarf etmediğimi iddia ediyorlar. Çok açık söylüyorum, hamaset yapmıyorum. Benden hamaset duymayacak öğretmenlerimiz. Popülist bir yaklaşım da görmeyecekler. Gelecekte bu mesleğin onlara sağlayacağı mutluluk ve tatmin için çaba sarf edeceğim.” 

ÖĞRETMEN ADAYINA KADRO DERSİ!
 

Bu arada, Dinçer’in konuşması sırasında tören alanında bulunan Ayşegül Namlıgezoğlu, ”Üç yıldır görev bekliyorum. Bazı görev bekleyen öğretmenler intihar etti” diye bağırdı.
 
Bunun üzerine Dinçer konuşmasını keserek, Namlıgezoğlu’nu yanına çağırıp bir süre konuştu. Daha sonra konuşmasına devam eden Bakan Dinçer, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
”Bu şekilde 247 bin 500 öğretmen adayımız bulunuyor. Elimizden geldiğince çözmeye uğraşıyoruz, inşallah çözeceğiz. Burada çok açık söylemek lazım. Bir zihniyet sorunumuz var. Yeni çıkış yollarına ihtiyacımız var. Tek motivasyonlarının devlette öğretmen olmalarına dair bir fikir aslında ciddi bir çıkmazdır. Öncelikle bundan kurtulmalıyız. Dünyanın hiçbir ülkesinde üniversite eğitimi, devlet memuru olmak için kullanılan bir eğitim alanı değildir. Yine dünyanın hiçbir yerinde kimse üniversite mezununa iş garantisi vermez.”
Beğendin mi? Paylaş:) Google+ Whatsapp Yazdır
Kategori: Haber

TEPKİ VER - Yorum YAP.