Ayak Burkulmasına Ne İyi Gelir? Evde Doğal – Bitkisel Çözümler!

Ayak Burkulmasına Ne İyi Gelir? Evde Doğal – Bitkisel Çözümler!

Ayak burkulmasına ne iyi gelir? Ayak burkulduğunda ne yapılması gerekir? Ayağım burkuldu ne yapmalıyım sorusuna bitkisel, evde, işte çözüm önerileri.

Ayak burkulması herkesin kapısını en az bir kez çalmıştır. Küçükken ya da yetişkin iken muhakkak bu sıkıntıyı yaşamıştır herkes. Maç yaparken olabilir, yolda yürürken ayağınız boşluğa gelebilir, spor salonunda olabilir, düşerken olabilir. Bazen çok can yakar bazen de ilk başta pek hissedilmez soğudukça ağrı ve şişkinlik başlar.

Ayak burkulmasına ne iyi gelir? Ayak burkulmasının bitkisel çözümü nedir?

Ayağı burkulan kişilerin yarısı doktora gidiyorsa diğer yarısı gitmez. Aslında önemli bir sorun olabilir. Ayak damarlarında ve bağlarında kopmaya varan sıkıntılar yaşanabilir. Belki kısa vadede değil ama uzun vadede ayakta kalıcı bir takım sorunlar yaratabilir. Fakat insanlar ne de olsa 1 hafta çekeceğiz sonra kendiliğinden geçer diye düşünüyorlar. Ayak burkulmasında evde ne yapılır? Ayak burkulmasının evde çözümü.

Ayak Burkulmasına Buz Kompres

ayak burkulmasi buz tedavisi
ayak burkulması buz tedavisi

Ayak burkulunca ilk iki gün buz kompres uygulayın. İlk 1 ve 2 gün soğuk müdahale işe yarar. Ardından bitkisel kremler sürerek ayağınızı sargı bezi ile sarabilirsiniz. Mesela sabah buz tedavisi yaptınız 10dk. sonra iyice kurulayın bitkisel kremle ya da vicks ile ovalayıp sargı beziyle sarın. Öğlen aynı şekilde buz tedavisinden sonra iyice kurulayıp yine sarın.

Ayak Burkulmasına Zeytinyağı ve Hamur!

ayak burkulmasi zeytinyagi
ayak burkulması zeytinyağı

Akşam zeytinyağı ve hamur kullanın. Ayağınızı saf zeytinyağı ile iyice ovalayın. Daha sonra hamuru ayağınızın şişik olan tarafına yani dış tarafına doğru iyice yayın ve üzerini temiz bir bezle kapatın. Bu sayede hem ayağın şişliği azalacak hem de damarların eski halini almasına yardımcı olunacak. Ayak burkulmasında oldukça önemli bir nokta ise ayağın üstüne basmamaktır. Olay günü ve sonraki 3-4 gün çok dikkat edin. Daha iyileşmeden biraz acısı dinince üstüne basmayın. Tekrar şişer ve daha geç iyileşirsiniz. Bu yüzden hem sağlık açısından iyi olmaz hem de pek çok işiniz aksayabilir.

Ayak burkulmasına ne iyi gelir? Ayak burkulması evde çözümü. Ayak burkulması evde tedavi. Ayak burkulması bitkisel çözümü. Ayak burkulmasına ne yapılır?

Abone Ol: blank

Bu yazıyı paylaş

Yorum Yap