Bakan Avcı: Emekli Öğretmenlere Yaşam Evleri

4 Mayıs 2014 Öğretmen, Haberler

bakan avcı yaşam evleriEmekli Öğretmenlere “Yaşam Evleri”
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Türkiye’nin çeşitli noktalarında yaşamını yalnız sürdüren, bakıma muhtaç yaşlı ya da kıdemli emekli öğretmenlere destek amaçlı yeni yaşam alanları kuracaklarını belirtti.
Mili Eğitim Vakfı (MEV) 34. Olağan Genel Kurulunda Bakan Avcı, yeni yönetim kuruluna yönelik beklentilerini dile getirdi.
“Özellikle yalnız yaşayan emekli, yaşlı öğretmenlerimiz için yaşam evi oluşturacağız. Beraber vakit geçirebilecekleri ve bütün sağlık problemlerine rahatlıkla çözüm bulabilecekleri yerler yapabilmeliyiz. Öncelikle Van, Eskişehir, Ankara ve İstanbul pilot bölge olarak başlangıç yapacak. Bu hizmet zamanla ülke genelinde uygulanacaktır.
Avcı, konuşmasını şöyle sürdürdü.
“Mili Eğitim Vakfı’nın 34. Olağan Genel Kurulu’nu açtık. Bu genel kuruldan en büyük beklentimiz özellikle yaşlı ve yalnız yaşayan emekli öğretmenlerimize yeni yaşam evleri yapılmalı. Bunla ilgili vakıf yöneticilerimizle görüş birliğindeyiz. Vakfımızın da imkanlarıyla yurdumuzun muhtelif yerlerinde yalnız yaşayan, özel bakıma ihtiyaç duyan yaşlı veya kıdemli emekli öğretmenlerimize destek olacak yeni yaşam alanları yapacağız. Bence bu genel kurulun en güzel müjdelerinden birisi bu oldu.”
Uygulamanın ne zaman başlayacağı sorusuna Avcı, yeni yönetim kurulu oluşturduktan sonra çalışmalara start verilecektir dedi.
Ankara, İstanbul, Van ve Eskişehir başta olmak üzere emekli öğretmenlerin tüm bakım ve sağlık ihtiyaçlarının karşılanabileceği yaşam evleri kurulacak diyerek konuşmasını bitirdi.

Benzer İçerikler

Öğretmenlere Teşvik Ücreti Nedir? Kimler Alacak?
Nabi Avcı Gidiyor mu? Yeni MEB Bakanı Kim Olacak?
Nabi Avcı’dan Serbest Kıyafet Açıklaması
MEB’den Öğretmenlere Mesaj Var
Bakan’dan yüz yüze eğitim mesajı
Öğretmenlere Online Yüksek Lisans!
Takip Et
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör