Bayramda Sokağa Çıkma Yasağı Olan İller Hangileri?

Bayramda Sokağa Çıkma Yasağı Olan İller Hangileri?

Koronavirüs sebebiyle sokağa uygulanan sokağa çıkma yasakları uygulanmaya devam ediyor. Peki bayramda sokağa çıkma yasağının devam ettiği şehirler hangileri? Hangi illerde bayramda sokağa çıkma yasağı devam edecek? İşte o iller…

Arife gününden bayramın son gününe kadar, 23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde 81 ilimizin tamamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. İnşallah bayramdan sonra bu tür sınırlamalara ihtiyacımızın olmayacağı bir tabloyla karşılaşacağımıza inanıyorum. Bayramın birinci günü olan 24 Mayıs Pazar günü 14.00-20.00 saatleri arasında 65 yaş üstü vatandaşlarımız yine sokağa çıkabilecek.

bayramda sokaga cikma yasagi
bayramda sokağa çıkma yasağı

Sokağa Çıkma Yasağı Ne Zaman Başlıyor?

İçişleri Bakanlığı 81 ilin valiliğine 22 Mayıs saat 00.00 ile 26 Mayıs 00.00 arasında uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili genelge gönderdi.

İçişleri Bakanlığının 81 İl Valiliğine gönderdiği Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesi’nde şu ifadeler yer aldı;

Yaklaşmakta olan Ramazan Bayramı süresince Koronavirüs (Covid-19) salgınının halk sağlığı açısından oluşturabileceği riskleri yönetebilmek adına alınabilecek ek tedbirler 18.05.2020 Pazartesi günü Sayın Cumhurbaşkanımızın Başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde değerlendirilmiş; Bilim Kurulunun önerileri ve Koronavirüsle mücadelede edinilen tecrübeler ışığında, 81 ilimizde Ramazan Bayramı arifesine denk gelen 23 Mayıs 2020 Cumartesi gününden başlayarak 24-25-26 Mayıs 2020 tarihlerinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmasına karar verilmiştir.

Arefe Günü Sokağa Çıkmak Yasak mı?

Bu yıl Ramazan Bayramı arefesi 23 Mayıs Cumartesi gününe denk geliyor. Dolayısıyla arefe günü sokağa çıkma kısıtlaması 81 ilde uygulanacak.

ABONE OL:

Bu yazıyı paylaş

Yorum Yap