Bebeğin Kulağı Ne Zaman Delinir? Zararları Var mı?

Bebeğin Kulağı Ne Zaman Delinir? Zararları Var mı?

Bebeğin kulağı ne zaman delinir? Bebeğin küpe takması zararlı mı? Ne zaman küpe takılır? Doğumdan hemen sonra kulak deldirmek iyi mi? Bebeğin kulağı delinirken canı yanar mı?Özellikle annelerin çok merak ettiği soruları kısaca yanıtlayalım.

Yeni doğan bebeğin kulağı deldirilir mi? Yeni doğan bebeğe küpe takılır mı?

Doğum sonrasında kulak deldirme işlemi yapılmaktadır, fakat bu yöntem doğru olmayabilir çünkü kulak delme cihazları her bebeğe uygun olmayabilir. Bebeğin kulağını delen makine yeterince temiz değilse bebek mikrop kapabilir, buna dikkat etmek gerekir. Pek çok anne çocuk büyüyünce kulak delme işleminde canı yanar diye düşünür bu nedenle bebekken halletmek ister bu anlaşılabilir bir durumdur bu durumu aile doktorunuza danışarak çözmeye çalışın.

Kaç yaşında kulak deldirilir? Kulağı delinen bebeğin canı yanar mı?

Her yaşta kulak deldirilebilir bunun yaşı yoktur önemli olan kulak delme aletinin steril olmasıdır can yakmayan bir işlemdir bu nedenle herhangi bir ilaca gerek yok.

Bebeğin kulağı delindikten sonra

Bebek kulak delme işleminden sonra kaşıntı hisseder ve sonraki günlerde her fırsatta elini kulağına götürür. Bu nedenle anne ve babalar dikkatli olmalı bebeğin mikrop kapmasını engellemek için sürekli kulağın ve ellerin temiz kalması sağlanmalıdır. Bebeğin kulağı deldindikten sonra kulakta şişme yaşanabilir bunun yanında kızarıklık da olabilir, kulak deldirme işleminden sonraki günler bebeğe çok dikkat etmek, kulağını kontrol etmek iyidir

Bebekte küpe alerji yapar mı?

Bazı bebeklerin cilt yapısı çok hassas olabilir. Bu nedenle bazı metal küpeler alerji yapabilir. Buna da dikkat edimeli ve olası bir alerjik rahatsızlığa başında müdahale edilmelidir.

Bebeğe küpe taktırmanın riskleri nelerdir?

Bebekte kulak deldirme, bebeğin kulağını deldirme, bebeğin küpe takması, bebeklerin kulağı ne zaman delinir, bebeğe küpe takmanın zararları, bebeğe altın küpe, bebeğe metal küpe.

Bebeğin kulağını deldirmek riskli midir, Bebeğin kulağı ne zaman delinmelidir, Bebek ne zaman küpe takmalıdır, Küpe takmak bebeğe zararlı mıdır?

Küpe takılan bebek enfeksiyon kapabilir. Daha çok küçük olduğu için bunu ifade edemez. Anne baba enfeksiyonu fark ettiğinde biraz yayılmış ve bebeği etkilemiş olabilir. Farkında olmadan küpe ile oynayabilir ve bir yerine batırabilir, bunun dışında kulaktaki küpeyi ya da küpenin bir parçasını yutabilir. Yine de bebeğinize erkenden küpe taktırmak istiyorsanız steril bir ortamda uzman biri tarafından yapılmasına dikkat edin. Kulağından çekip alabileceği küpeler olmamasına dikkat edin.

ABONE OL:

Bu yazıyı paylaş

Yorum Yap