Benzine Gelen Zamlar Artık Açıklanmayacak!

Benzine Gelen Zamlar Artık Açıklanmayacak!

Motorin ve benzin fiyatlarına gelen zamları vatandaşlar istedikleri zaman Petrol İşverenleri Sendikası’nın (PÜİS) internet sitesinden öğrenebiliyordu. Fakat alınan yeni kararla birlikte vatandaşlar benzine gelen zamları ya da indirimleri (bu olmadığı için gerek yok zaten) buradan öğrenemeyecek. PÜİS yetkilileri, benzin ve motorin zamlarını yayınladıkları için ‘büyük tepki’ gördüklerini belirtti.

Daha önce benzin ve motorine yapılan zamlar ve indirimler PÜİS’in resmi internet sayfasından öğreniliyordu. Ancak çıkarılan karar ile artık indirimler ve zamlar internet sitesinden yayınlanmayacak. Yani milyonlarca vatandaş yapılan zamları veya indirimleri ya öğrenemeyecek ya da akaryakıt almaya gittiğinde haberdar olacak.

PÜİS yetkililerinden Sözcü’den Derin Gökçe’ye yapılan açıklamada; ” Artık internet sitemizde yapılan zamları ve indirimleri yayınlamayacağız. Çünkü biz insanları bilgilendirelim derken büyük tepki alıyoruz. Facebook sayfamıza onlarca insan küfür ediyor. Biz de yönetim kurulu olarak böyle bir karar aldık.”denildi.

Abone Ol: blank

Bu yazıyı paylaş

Yorum Yap