Bir Genç Kızın Gizli Defteri Kitap Özeti İpek Ongun

Bir Genç Kızın Gizli Defteri Kitap Özeti İpek Ongun

bir-genc-kizin-gizli-defteriKitabın Adı: Bir Genç Kızın Gizli Defteri
Kitabın Yazarı: İpek Ongun
Kitabın Sayfa Sayısı: 324
Kitabın Özeti: Bir genç kızın gizli kitabı romanında Serra diye bir kızın yaşadıkları, herkese anlatamadıkları şeyler yazıyordur. Serra lise bire gidiyordur ve birazda içine kapanıktır. Birini sevse acaba söylesem mi beklesem mi diye hep kararsız kalmıştır. Aslında neredeyse bütün kızlar öyledir o yaşta ama Serra için bu duygu bambaşkadır. Serra aslında kendini çok çirkin gören bir kızdır biraz kilolu sivilcesi olan bir kızdır kendinden bu kusurları yüzünden nefret ediyordur. Serra’nın sevdiği çocuğun ismi Atasay’dır. Atasay çok yakışıklı uzun boylu tam sevilesi bir kişidir. Bazen arkadaşları Serra’ya üzülmesin diye önemli olanın dış güzellik değil iç güzellik olduğunu söylüyordur. Ama bunu söyleyen bütün arkadaşlarının birer sevgilisi vardır. Koskoca sınıfında Serra ve Atasay’ın bir tek sevgilisi yoktur. Serra biraz düşünmüştür. Bu bir işaret mi ? Yoksa başka bir şey mi? Serra kusurlarından nefret etse de derslerine güzel çalışıyor dur. Çalışkan hep takdir getiren bir öğrencidir. Serra yaz tatilinde biraz zayıflıyor. O kocaman gözlüklerinin yerine küçük mercekler taktırıyor. Ördüğü o saçlarını kat kat kestiriyor. Anlayacağınız çok güzel bir kız oluyor. Artık kusurlarının olmadığını düşünerek okula gitmeye hazırdır. Okullar açılmıştır. Serra’nın içindeki o aşk duygusu kalmamıştır. Nedenini bilmiyordur. Atasay Serra’dan çok hoşlanmıştır. Yeni halinden dolayı sanırsam aşık olmuştur. Ama Serra ona olan duygularını yitirmiş kalbi burkuk gibi gözüken kusurlarını yenmiş bir kız olmuştur. Biraz geçtikten sonra Serra Cüneyt diye birinin dediğine uyarak okul gazetesine giriyor.

Son sınıftan 2 öğrenci vardır okul gazetesinde onlara yardım ediyordur Serra. Serra orada hikayeler yazmaya başlamıştır. Bu sayede okulda en çok konuşulan kız olmuştur. Serra buraya Cüneyt diye biriyle girmişti ve o kişiye aşık oluyorlar. Cüneyt’te onu seviyordur. Çok geçmeden sevgili olmuşlardır. Serra sevgilisiyle iyi geçindiği için bir yandan seviniyordur fakat annesi ve babası ayrıldığı için çok kötüdür. Bu yüzden hastalanıyor. Cüneyt onun acısını dindirmeye çalıştı her zaman. Daha sonra alıştı annesinin ve babasının ayrılmasına. Serra acısını dindirmeyi başarıyordur ama ondan nefret eden arkadaşları Zeynep serpil Ve Tümay yarasına neredeyse hep tuz basıyorlar. Serpil aslında kötü bir kız değildi onu kimse sevmediği için oda kötü olmuştur. Sırma Seranın kuzenlerinden biridir Bora diye bir çocuğu seviyordur Serra’nın gözü bu çocuğu hiç tutmamıştır. Ama kuzenin sevdiği için bir şey diyemiyordur. Kötü olan kızda Borayı seviyordur. Sırmanın elinden almak için elinden geleni yapar. Ama başarısız olur. Sırmanın hayatı böyle devam ederken Serra bazen sevmeyi bazense kandırılıp üzülmemeyi öğrenmiştir ve bunların hepsini bu kitapta anlatmıştır.

Yazan: Kitap Kurdu

Not: Alıntı Değildir !

Paylaşan Site: www.hangisoru.com

Abone Ol: blank

Bu yazıyı paylaş

Yorum Yap

10 Yorum - "Bir Genç Kızın Gizli Defteri Kitap Özeti İpek Ongun"
  1. blank

    Harika Bir Kitap Herkeze Öneririm Bir Günde 36 37 Sayfa Okumusluğum Var Sabahları 8:00 Da Kalkıp Üstümü Diyinim Okula Gidene Kadar Okuyorum Neyse Herkeze Öneririm Kesinlikle Okuyunuz

    Cevapla