Don Kişot Roman Özeti Cervantes

Don Kişot Roman Özeti Cervantes

Don Kişot roman özeti, Don Kişot Karakterleri, kişilik özellikleri. Don Kişot kitap özeti. Cervantes Don Kişot Roman özeti. Donkişot kitap özeti ve konusu. Donkişot’un yazarı kimdir? Cervantes kitapları.

Don Kişöt Kitabın Konusu   

Kitapta Donkişot’un Eskileri özenerek şövalye olmaya çalışması ve şövalye olmaya çalışırken başından geçenleri anlatıyor.

Don Kişot Kitabın Özeti

Donkişot okuduğu kitaplar sayesinde şövalyeler özenmeye başlamıştır. En sonunda kendisi de bir şövalye olmaya karar vermiş ancak bir şövalyede olması gerekenler onda yokmuş. (kılıç, kalkan, silah) Donkişot bunları tamamlamış ve ahırdansa bir tane at alarak yola koyulmuş. Yolda bir han görmüş ve oraya doğru gitmiş orda bir hancı varmış. Hancı ona bir şövalyenin bir de uşağı olacağını söylemiş. Donkişot hemen gidip kendine Sanço adında bir uşak tuttu. Yolda giderken bir değirmen bulup saldırdılar. Sanço ne kadar ısrar etsede Donkişot durmadı.

En sonunda değirmen kanadı buna vurunca bu baya fırlattı. Donkişot’un yaraları iyileştikten sonra bir çayırda otururken biri Donkişot’un atını kendi atı sanar ve heybesini karıştırmaya başlar.  Donkişot bunu fırsat bilip saldırınca karşıdaki kişiler Donkişot’u ve Sanço’yu iyice döverler. Bunların ağzından falan kan gelir. Bu olaydan sonrada Donkişot şövalyeliği bırakır.

 Don Kişot Sayfa Sayısı: 292           Don Kişot Roman Yazarı: Miguel De Cervantes Saavedra

Abone Ol:

Bu yazıyı paylaş

Yorum Yap

2 Yorum - "Don Kişot Roman Özeti Cervantes"