Down Sendromlu çocuklara okul

Down Sendromlu çocuklara okul

Fethiye’de yapılan kermesler ve toplanan bağışlar ile birlikte Down sendromlu çocuklar için okul yapılması amaçlanıyor. Yardımı ve kermesleri düzenleyen Fethiye Evi Gönüllüleri yapılan kermeste hem gönüllerince eğlenip hem de yapılan bağışları topladılar. Fethiye’de bulunan yerel sanatçıların da orada sahne alması yapılan etkinliği daha eğlenceli hale getirdi.

Etkinlikle ilgili açıklama yapan Fethiye Evi Gönüllüleri Başkanı Nesrin Saatcı, yardım programının geleneksel hale geldiğini açıkladı.

Fethiye Evi Gönüllüleri olarak eğitim ve engellilere yönelik çalışmalara devam ettiklerini kaydeden Saatcı, “Veren elle, alan el arasında köprü görevini üstlenerek bugüne kadar 30 akülü aracımızı engelli arkadaşlarımıza ulaştırdık. Bu sayı görevde olduğumuz sürede, sürekli artacak. Bu yılki etkinliğimizden elde edilecek gelirle de down sendromlu çocuklarımıza sınıf yaptıracağız. Günlükbaşı Silkar İlköğretim Okulu’nda oyun bahçeleri olan bir sınıf yaptıracağız. Amacımız, çocuklarımızın ve velilerimizin, yüzlerini bir nebze de olsa güldürmek. Çocukların kendilerine olan öz güvenlerini sağlamak.” dedi.

 

Kendilerine bizler de teşekkür ediyor, ve eğitim adına giriştikleri bu çabalarından asla vazgeçmemelerini daha ileriye yönelik adımlar atmalarını umuyoruz.

 

Share This Post

TEPKİ VER - Yorum YAP.