Dünyanın en zengin 10 insanı ve servet değerleri sizi şaşırtacak

Dünyanın en zengin 10 insanı ve servet değerleri sizi şaşırtacak

Dünyanın en zengin insanları listesine hangi isimler girmeyi başardı? Dünyanın en zengin iş adamları listesini ülke bazlı hazırladık ve her ülkeden bir kişiye yer verdik. Bu sebeple dünyanın en zengin ülkeleri listemizde Amerika Birleşik Devletleri’nden Bill Gates’i eklemedik ama belirtmeden de geçmiyoruz tabi. Şimdi de dünyanın en zengin insanlarına bakalım.

Dünyanın en zengin 10 insanı ve serveti

İsimServetiServet KaynağıÜlke
Jeff Bezos204,6 Milyar $AmazonABD
Bernard Arnault & family114,5 Milyar $LVMHFransa
Mukesh Ambani79,8 milyar $PetrokimyasallarHindistan
Amancio Ortega66,4 Milyar $Zaraispanya
Ma Huateng59,6 Milyar $İnternet MedyasıÇin
Carlos Slim Helu & family51 Milyar $TelekomMeksika
Beate Heister & Karl Albrecht Jr.41,6 Milyar $SüpermarketlerAlmanya
David Thomson & family38,4 Milyar $MedyaKanada
Masayoshi Son31,1 Milyar $İnternetJaponya
Li Ka-shing28,6 Milyar $ÇeşitliHong Kong

Jeff Bezos, geçen yaz boşanma anlaşmasının bir parçası olarak 36 milyar dolarlık Amazon hissesini eski karısı MacKenzie Bezos’a vermesine rağmen, üst üste üçüncü kez dünyanın en zengin kişisi. 2020 listemizden bu yana Amazon hisselerinde% 15’lik bir artışla canlanan 113 milyar dolar değerinde. Yönettiği e-ticaret devi, salgının ortasında dikkatleri üzerine çekti; evde kalan ve çevrimiçi alışveriş yapan tüketicilerin artan talebini karşılamaya yardımcı olmak için 100.000 tam ve yarı zamanlı çalışanı işe alıyor.

Bill Gates en zengin iki numaralı yerini korurken, onu Warren Buffett’ı ilk kez üç numaraya taşımak için dürten lüks mal kralı Bernard Arnault izledi . Walmart servetinin varisi Alice Walton, 54.4 milyar dolar ile 9. sırada yer alan en zengin kadın. Listeyi bir eşi, kardeşi veya çocuğuyla bir servet paylaşan 7’si dahil olmak üzere toplam 241 kadın yaptı.

Dolar açısından en büyük kazanç , dünyanın en zengin domuz yetiştiricisi olan Qin Yinglin’dir . 43. sırada yer aldı ve 18.5 milyar dolar değerinde – Shenzhen’de listelenen Muyuan Foods’un hisselerinin Afrika domuz gribinin domuz arzını azaltması ve fiyatları artırmasıyla neredeyse üç katına çıkmasının ardından 2019 listesinden bu yana 14,2 milyar dolarlık bir sıçrama.

Ayrıca gerçek zamanlı dünyanın en zengin insanları listesine buradan da göz atabilirsiniz: forbes.com

TAKİP ET : 

Bu yazıyı paylaş

Yorum Yap